Home / Genel Siteler / 2020 ÖSYM Sınavları Ne Zaman? 2020 ÖSYM Sınav Takvimi Açıklandı Mı?.

2020 ÖSYM Sınavları Ne Zaman? 2020 ÖSYM Sınav Takvimi Açıklandı Mı?.

ÖSYM sınavının tarihi ne zaman yapılacağı son günlerin en çok merak edilen konularından biri. Merak konusu olan 2020 yılında yapılacak sınavlar olan; KPSS, DGS, YKS, ALES sınav adayları şimdiden hazırlıklara başladılar. Sınav tarihleri belli oldu mu?. ÖSYM yapılacak olan sınavların tarihlerini açıkladı mı?. Sınav başvuruları ne zaman?

Gözler ÖSYM’nin üstünde iken beklenen açıklama geldi mi?. İşte yanıtı! 

Gözler ÖSYM’nin üstünde ve hala bekleyiş devam ediyor. Merkezi olan ölçme, seçme (ÖSYM)  sınava girecek olan adaylar sınava hazırlık yaparken bir taraftan da sınav tarihin belli olmasını dört gözle bekliyor. Bir taraftan da üniversite yerleştirme yapabilmek adına gerçekleştirilen YKS, kamuya personel ataması yapabilmek için uygulanan KPSS ve lisans programlarına geçiş yapabilmek için gerçekleştirilen DGS sınavları en çok aranılanlar arasında yer alıyor.

 

2020 de Yapılacak Olan Sınav Ne Zaman Hangi Tarihte Belli Olacak?

Gözler ÖSYM de iken henüz resmi bir açıklama yapılmadı.Henüz herhangi bir tarih  verilmemiş; 2019 da ki sınav 9 Kasım 2018 de yayınlanırken 2020 de yapılacak olan sınavın 2019’un Kasım ayında açıklanması bekleniyor.  Sınav tarihi belli olduktan sonra sitemizde yayımlanacak ve herkese duyurulacaktır.

 

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …