Home / Genel Siteler / Balina Satışları Nasıl Tespit Edilir?

Balina Satışları Nasıl Tespit Edilir?

 

Balina Satışları Nasıl Tespit Edilir?

Piyasa da bir  “ Ayı Balina “ var ise bu küçük yatırımcılar için büyük tehlike arz eder , çünkü büyük miktardaki varlıklarını tasfiye ederek fiyatları oldukça aşağı çekebilirler Ayı Balinalar. İşte Ayı Balinalarının izini sürmek için sizlere faydası dokunabilecek birkaç tavsiye;

-Satın Alma Emirlerini Takipte Kalın!

Piyasayı izlerken büyük bir satın alma emri hızlı bir şekilde kaybolmaya başlarsa bu o kripto paranın düşeceğinin işareti olabilir. Mesela;  alış emirlerinde birkaç büyük emir olduğunu ve bir süre sonra ortadan kaybolduklarını baz alırsak bu durumda büyük bir satış emrine karşı dikkatli olunmalıdır. Ayrıca satış duvarı olarak da bilinen sipariş defterindeki büyük bir satış, diğer piyasa oyuncularının davranışlarını değiştirebilir ve kripto paranın fiyatını düşürebilir. Bu gibi durumlar da kesinlikle uyanık olun ve sürekli takipte kalın.

-Kısa Süre İçinde Fiyatta Büyük Değişiklik Olup Olmadığının Kontrol Edin!

Bir kripto parada kısa zaman da artan bir fiyat görmeniz balinalara işaret edebilir. Fiyat dalgalanması haberler veya başka nedenlerden dolayı oluşmamış olabilir fakat balina varlığı nedeniyle olabilir. Fiyat artışı balinaların istediği seviyeye ulaştığında tüm varlıklar satılarak çöpe atılmaya başlanır. Ve en tehlikeli balina öldürmesi diyebiliriz bu duruma.  Bu durum da çok daha titiz ve dikkatli olun.

-Hacimler de ki Anormal Büyümelere Dikkat Edin!

Hacimdeki anormal bir büyüme bir balinanın içeride olduğunu işaret eder. Mesela ;  hacim her zaman ki sıradan hacimden üç kat daha büyük olduğunda bu bir balinanın veya balina grubunun bu işin arkasında olduğunu işaret eder. Bir yandan hacmin yükseldiğini bir yandan da satış miktarının daha da arttığını fark ediyorsanız  bu durum ivmenin değişmekte olduğunu gösterir.

Piyasa aniden ve beklenmedik bir şekilde çökme yaşandığın da balinalar hep suçlanır. Birçok kripto para meraklısı  balina olmak için neye ihtiyacı olduğunu merak ediyor.  Bunun ( Balina olmak ) için kaç Bitcoin gerekiyor derseniz; Bir kaç foruma ve kripto uzmanına göre bir balina olarak nitelendirilebilmek için yaklaşık 1000 ile 10.000 Bitcoin gerekiyor.

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …