Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Kapısı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Ceza Sorgulama?

e-Devlet Kapısı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Ceza Sorgulama?

e-Devlet kapısı üzerinden “www.girisyap.com” aracılığıyla yüzlerce Kuruma ait binlerce dosyadan faydalandığınız gibi Ulaştırma, Denizcilik ve haberleşme Bakanlığının 69 hizmet bölümünden “Ceza Sorgulama” linkine giriş yaparak ceza sorgulama yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken e-Devlet kapısına girişinizi sağlamanız. Giriş için izlenecek yolu şu şekilde sıralayalım.

e-Devlet, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Denetim İşleri, Ceza Sorgulama?

e-Devlet hizmet kapısının gün geçtikçe yaptığı yenilikler sayesinde her gün kendini üst düzeylere taşıdığını az çok hepimiz biliyoruz. İçerisinde barındırdığı yüzlerce kuruma ait binlerce dosya ve link üzerinden sizlerde kolay bir şekilde faydalanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken e-Devlet kapısına girişinizi sağlamanız.

e-Devlet kapısına giriş için öncelikle, e-Devlet hizmet kapısının kısayol linki olan “www.turkiye.gov.tr” adresini google arama motoruna yazın ve çıkan linke tıklayın. Açılan sayfada sizden T.C Kimlik Numaranız ve e-Devlet şifreniz istenecektir.

e-Devlet Şifresi Alma Veya Yenileme?

Eğer e-devlet şifreniz yok ise size en yakın PTT Şube Müdürlüklerinden alabilirsiniz. Yada şifreniz var ve unuttuysanız Şifremi Unuttum bölümüne girerek şifrenizi yenileyebilirsiniz.

T.C Kimlik Numaranızı ve e-Devlet Şifrenizi doğru bir şekilde girdikten sonra e-devlet kapısından daha kolay yararlanmak için yukarıda bulunan arama motoru bölümüne, “Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Ceza sorgulama” yazın ve çıkan linke tıklayın. Açılan sayfada ise “Araç Bilgileri” olarak Araç Plaka Numarası ve Vergi No/T.C Kimlik No istenecektir istenilen bilgileri doğru bir şekilde girin ve “Sorgula” butonuna basın. e-Devlet kapısını üzerinden dilerseniz gezinip yüzlerce kuruma ait binlerce dosyadan faydalanabilirsiniz.

About beditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …