Home / Genel Siteler / Alman Bankaları Bitcoin Depolama Hizmeti Sunacak Mı?

Alman Bankaları Bitcoin Depolama Hizmeti Sunacak Mı?

Alman Bankaları Bitcoin Depolama Hizmeti Sunacak Mı?

Dijital para sektörü ve  bankacılık ile finans sektörü arasında daima bir uzaklık ve yüzeysel problemler yaşandı. Fakat bazı durumlar göz önüne alınınca 2020 yılında, söz konusu kripto para sektörü ile bankaların uzlaşması adına çözüme kavuşacağı ön görülüyor.  Henüz  çok yeni çıkmış bir habere göre;  2020 yılından itibaren Alman bankalarının Bitcoin (BTC) gibi dijital para birimlerini satması ve müşterileri için depolaması yasal olacak. Normal de günümüz de Almanya içerisinde ki finansal kurumların şu an için müşterilerine direkt Bitcoin satma izni ve yetkisi yok. Fakat 4. AB Kara Para Aklama Direktifi tarafından sunulan yasa tasarısı yürürlüğe girmesi durumunda, Almanya’da bankalara kripto para izni verilmiş olacak.

Hali hazırda tasarı kabul edilmiş durumda.  Şuan sadece Almanya’ nın Federal Parlamento’ sunun onayını beklemek de. Yasa temel olarak kara para aklamaya yönelik oluşturulmuş olsa da, içerisinde dijital para birimlerine yönelik önemli maddeler  bulunuyor. Almanya içerisinde ki kripto para topluluğu bu haber ile ilgili oldukça olumlu görüşlere sahip. Bununla beraber  Alman firması DLC’ nin sahibi Sven Hildebrandt bu yasanın kabulü ile beraber Almanya’ nın kripto para okyanusu olacağını savundu.

Ayrıca; 2020 yılı Mayıs Ay’ ın da yaşanması beklenen halving ve bu halving ile yaşanacak Bitcoin faaliyetlerinin artacağını da kripto uzmanları ön görüyor. 2020 yılı Bitcoin için oldukça, uzman ve analistlerin de görüşlerine göre, parlak ve yüksek seviyelerin olacağı bir yıl olarak tahmin ediliyor.

 

 

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …