Home / Kripto Paralar / Ardor (ARDR) Nedir? Ardor (ARDR) Satın Al

Ardor (ARDR) Nedir? Ardor (ARDR) Satın Al

Ardor nedir? Ardor nasıl alınır? Ardor nasıl satılır? Ardor nasıl üretilir? Ardor’un özellikleri nelerdir? Ardor ekip ve dayanışması nasıldır? Tüm bu sorulara ve daha fazlasına sitemiz aracılığıyla kolay, hızlı ve güvenilir bir şekilde ulaşabilirsiniz.

ARDOR (ARDR) NEDİR?

Ardor, NXT’nin çocuk zincirlerini (child chain) kullanarak NXT’nin blok zincir teknolojisinin kullanılmasına olanak tanıyan genel bir blockchain platformudur. Belli ölçüde kişiselleştirilebilen hafif bir zincir olan bu çocuk zinciri, kendi blok zincirinizin kolaylıkla kendi kendini konuşlandırılmasını sağlamak için tasarlanmıştır.

Tüm işlemler Ardor’un ana zincirinde yapıldığından, alt zincir kurucularının bir blok zinciri kurarken aynı zamanda güvenliğin sağlanması gibi genel sorunlar hakkında endişelenmesi gerekmeyecek.

Alt zincirler NXT’de şuanda görülen merkezi olmayan evre oluşturma, oylama, ticaret gibi özelliklerin kullanımının yanı sıra platformdaki IGNIS (Kurulan ilk alt zincir) de dahil olmak üzere diğer alt zincirlerle etkileşim içince olabilecek.

Ardor Ethereum gibi bir blok zinciri ekosistemidir. Güçlü platformunun dışında çalışmaya duyulan ihtiyacı ortadan kaldıracak ve “bir kanıt platformu olarak” madencilik ihtiyacını da ortadan kaldıracak.

Ardor’un açık kaynak doğası, yeniliklerini devam da ettirse, ana firma bu ürün üzerinde de ticari kullanım hakkı sunacaktır.

ARDOR’A YATIRIM YAPILIR MI?

Ardor hala deneme aşamasındadır. 2017 yılının sonlarına doğru piyasaya çıkmıştır. Bu süre içerisinde NXT’si olan herkes Ardor’la ödüllendirildi. NEM piyasa değeri ve Ardor’un sunduğu özelliklere bakıldığında, birçok insanın Ardor hakkında pek çok şey bildiği söylenebilmektedir. Piyasaya çıktıktan sonra önümüzdeki süreçte Ardor’un değerinin 500 milyon dolar ile 1 milyar dolar arasında yükselmesi gayet gerçekçi bir senaryo olabilir.

Ancak NXT’ye yatırım yapılır mı sorusu biraz zor kısım. Ardor piyasaya çıktığında bütün NXT sahipleri 0,5 IGNIS para (Ardor’daki ilk alt zincir) elde edecek. IGNIS jetonlarının diğer yarısı ICO’da satılacak. Bu kapsamda biz yatırım yapılıp, yapılmaması hakkında bir bilgi vermiyoruz. Ardor hakkında bilgileri yayımlayıp, yatırım yapıp yapmama konusunu kullanıcılara bırakıyoruz.

ARDOR ÇALIŞMA ŞEKLİ NASILDIR?

Ardor, Blockchain-as-a-Service platformu, güvenli, sağlam NXT blok zincir teknolojisinin kanıtlanmış özelliklerini kullanarak Jelurida tarafından oluşturulmuştur. Ardor Platformu, Ardour ana zinciri ve çocuk zincirler olmak üzere iki kısımdan oluşur.

Ardor, NXT, ölçeklenebilirlik gerektiren ve bazı gelişmekte olan blok zincirlerin gerektirdiği “madencilik” ten uzak durmak isteyen bazı uygulamalarda kullanmak için genişletmeyi hedefliyor.

Ardour ana zinciri, tüm alt zincirleri güvece altına alacak ve işlemlerini işleme koyacak olan Blockchain’dir. Bazı işlemler Ardor ana blok zincirinde gerçekleşecek ve Ardor tokeninin (ARDR) bir hesaptan diğerine transfer edilmesi gibi bir işlemle gerçekleşecektir.

Ardor %100 Proof of Stake ile çalışır, bu nedenle tüm tokenler zaten oluşturulduğundan, madencilik için ek işlem yapılmasına gerek yoktur.

ÖLÇEKLENEBİLİRLİK => Çocuk zinciri işlem verileri, blok zincirinin boyutunu azaltmak için budama yapılacaktır.

HIZ => Tüm alt zincir işlemlerini içeren her blok, yaklaşık 60 saniye veya daha kısa sürede işlenecektir.

GÜVENLİK => Ardor, yıllarca ispatlanmış güvenlik ve istiktatlı bir blok zincir olan NXT’in çekirdek geliştirme ekibinin şirketi olan Jelurida tarafından geliştirildi.

ARDOR NASIL SATIN ALINIR?

Ardor satın alma işlemini gerçekleştirmek için  öncelikli olarak bir bir kripto para alım – satım ve takas borsasına giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra giriş yapmış olduğunuz borsanın satın alma adımlarını izleyerek Ardor alabilir ve aldığınız Ardor’ları satabilirsiniz.

Kripto para alım – satım ve takas borsasına örnek vermek gerekirse sizlere Binance’yi örnek olarak verebilirim.

Binance üzerinden Ardor satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Binance üzerinden Ardor satın alma işlemini gerçekleştirmek için aşağıda bulunan adımlarını izleyin.

 

1.Adım: Binance internet sitesine kayıt olmanız gerekmektedir. Kayıt olma sayfasına buraya tıklayarak gidebilirsiniz.

2.Adım: Kayıt işleminiz gerçekleştikten sonra Binance’ye giriş yapmanız gerekmektedir. Binance internet sitesine giriş yapmak için Binance internet sitesinin ana sayfasının sağ üst kısmında bulunan “Giriş Yap” yazısının üzerine tıklayın ve karşınıza gelecek olan sayfada istenenleri kayıt olurken yazdığınız bilgileri yazarak doldurun.

3.Adım: Giriş işleminiz gerçekleştikten sonra Binance ana sayfasında üst kısmında bulunan “Funds” yazılı menünün üzerine gelin ve altta çıkacak olan “Deposites & Withdrawals” seçeneğinin üzerine tıklayın.

4.Adım: Sayfada görüntülenen kripto para birimleri listesinde Bitcoin (BTC)’i bulun ve üzerine tıklayın.

5.Adım: Karşınıza gelecek olan sayfada Binance tarafından sizin için oluşturulan bir cüzdan adresi göreceksiniz. Bu adresinizi harici cüzdanınıza veya Bitcoin fonlarınızı sakladığınız başka bir borsaya kopyalamanız gerekmektedir. Oluşturulan adrese Bitcoin satın almak istediğiniz Ardor tutarını gönderin. Biraz bekleyin, fonlarınız Binance cüzdanınıza bir kaç dakika içerisinde yatacaktır.

6.Adım: Binance logosunun yanında bulunan “Exhange” bağlantısının üzerine tıklayın ve altta çıkacak olan “Basic” seçeneğine tıklayın. Karşınıza gelecek olan sayfanın sağ üst kısmında bulunan arama bölümüne “ARDR” yazın. Arama sonucunda çıkacak olan “ARDR / BTC” yazının üzerine tıklayın.

7.Adım: Sayfanın orta kısmında bulunan grafiğin alt kısmında bulunan “Buy” yazılı bölümde, “Price” başlıklı ilk kutuda ne kadar para ödemek zorunda kalacağınızı göreceksiniz.  Amount yazan ikinci kutuda, satın almak istediğiniz Ardor miktarını gireceksiniz. Yatırdığınız tüm fonları kullanmak istiyorsanız basit bir yöntem bu alanın alt kısmındaki %100 butonuna tıklamaktır. “ARDR Buy” yazılı butona tıklayın. Almış olduğunuz Coin’ler birkaç dakika içerisinde cüzdanınızda olacaktır.

About aeditor

Check Also

ETHOS Coin Nedir? Ethos Satın Al!

ETHOS Coin nedir? ETHOS coin nasıl satın alınır? ETHOS satın alırken dikkat edilmesi gereken konular …