Home / Kripto Paralar / Binance Coin Nedir? Binance Coin Satın Al

Binance Coin Nedir? Binance Coin Satın Al

Binance Coin nedir? Binance Coin nasıl satın alınır? Binance Coin nasıl satılır? Binance Coin nasıl üretilir? tüm bu bilgilere ve daha fazlasına sitemiz aracılığıyla kolay, hızlı ve güvenilir bir şekilde ulaşabilirsiniz.

BİNANCE COİN NEDİR?

Binance Coin, Binance platformunda kullanılan Ethereum Blockchain tabanlı bir Kripto para birimidir. ICO başlangıcından itibaren BNB tokenlerini kullanmaktadır. Ayrıca BNB kullanıcılarına indirimler dahil büyük avantajlar sağlamaktadır. Başlangıçtaki toplam BNB token sayısı 200 milyon olarak belirtilmiş olup, Token’lerinin yarısı Binance ICO’sunda satılmıştır. Tokenlerin %40‘ı Binance ekibinde olup %10‘u da melek yatırımcıların elindedir. Alınan tokenler Binance ekibi tarafından yakılıyor. Binance toplamda 100 milyon tokeni yakım işlemi sonlanmış olacak.

Şu anda Binance Coin merkezsiz borsa tarafından geliştirilmektedir. Binance merkezsiz borsasını tamamladığında ve kullanıma açtığında BNB tokenleri merkezsiz borsanın yakıtı olacak ve borsanın sorunsuz çalışmasını sağlayacaktır. bu durum gerçekleştiğinde fiyatların şu ankinden çok daha fazla olması bekleniyor.

Dünya genelinde bulunan birçok tokenin gerekliliği tartışılırken Binance Coin’in sağlamış olduğu faydalar göz doldurmaktadır. Binance platformu içerisinde şuanda Binance Coin ile 50‘den fazla Kripto para alınabiliyor. Özellikle sıklıkla al – sat yapan yatırımcılar için Binance Coin (BNB) tokeni vazgeçilmez bir Kripto para birimidir.

2018 YILI İÇERİSİNDE BİNANCE COİN’LERİNİ  YAKACAK MI?

Binance tarafından 2018 yılının ilk çeyreğinde 100 milyon BNB’nin geri satın alınıp, bu coinleri yakacağını belirtti.

Bu durum, kalan coinlerin değerini artırmak için devalüe edileceği anlamına gelmektedir ve bu durum yatırımcılara fayda sağlar. Gelecekte BNB, platdorm üzerinde bir varlık olarak kalacak ve gaz amacıyla kullanılacaktır.

BİNANCE COİN’İN GELECEĞİ VAR MI? YATIRIM YAPILIR MI?

Gün geçtikçe gelişen ve piyasada ön planlara çıkan Binance Coin kısa süre içerisinde Kripto paralar arasında en iyi ilk yirminin içerisine girmeyi başardı. Ayrıca Binance borsasının gittikçe büyüyen hacmi ve artan kullanıcı sayısı göz önüne alındığında BNB Coin gelecek için umut vermekte olup yatırımcıları kendi üzerine çekmeyi başarmaktadır.

Borsa, ödemelerin BTC yenine BNB ile yapılaması durumunda indirim olanağı sunmaktadır.

İndirim oranı; Kullanımın ilk yılında tüm ücretlerde %50,ikinci yılında %25, üçüncü yılında %12,5 ve dördüncü yılında %6.75 olarak belirlenmiş durumda.

Eğer ki Kripto paraları Binance üzerinden alıp satmak istiyorsanız BNB kullanmak ve bulundurmak oldukça karlı ve mantıklı bir seçenek olacaktır.

BİNANCE COİN ALIM – SATIM İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Binance Coin alım – satım işlemini gerçekleştirmek için öncelikli olarak güvenilir bir Kripto para alım – sayfasına kayıt olmanız gerekmektedir.  Daha sonra giriş yapmış olduğunuz sayfa üzerinden alım – satım yollarını takip ederek Binance Coin alma ve satma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kripto para alım – satım sayfasına örnek vermek ve satın alma ve satma yollarını göstermek gerekirse, sizlere Türkiye’de en çok kullanılan Kripto para alım – satım sitesi olan www.binance.com adresini örnek olarak verebilirim.

BİNANCE ÜZERİNDEN BİNANCE COİN (BNB) ALIM – SATIM İŞLEMİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN

Binance üzerinden Binance Coin (BNB) satın alma ve satma işlemini gerçekleştirmek için öncelikli olarak Binance internet sitesi olan www.binance.com adresine kayıt olmanız gerekmektedir.

Binance’ye kayıt olmak için

Binance’ye kayıt olma işlemini gerçekleştirmek için, öncelikli olarak bilgisayarınızın tarayıcısını açın ve arama motor bölümüne “binance” yazarak aratın. Daha sonra arama sonucunda karşınıza gelecek olan ve genellikle sayfanın en üstünde çıkan Binance.com – Binance | Cryptocurrency exchange yazılı www.binance.com adresine giriş yapın.

Adrese girişiniz gerçekleştikten sonra karşınıza gelecek olan sayfa üzerinden kayıt işlemini gerçekleştirmek için sağ üstte bulunan “Kayıt Ol” yazısının üzerine tıklayın. Sistem sizi otomatik olarak kayıt olma sayfasına yönlendirecektir. Karşınıza gelecek olan kayıt olma sayfasında sizden “E-posta”, “Şifre”, “Şifre Onay” ve “Refferal ID (optional)” yazılı kutucukları doldurmanız istenecektir. Bu kutucukların içine kişisel E-posta adresinizi ve şifrenizi girin. Bilgilerinizi girdikten sonra Refferal ID (optional) yazılı kutucuğu boş bırakın ve kutucuğun alt kısmında bulunan “Binance’ye katılıyorum – kullanım koşulları” yazılı kutucuğa tıklayarak onaylayın. Tüm işlemleri gerçekleştirdikten sonra en altta bulunan “Kayıt Ol” yazılı kutucuğa tıklayın ve karşınıza gelecek olan yapbozda bulunan boşluğa parçayı yerleştirerek kayıt işleminizi gerçekleştirin. (Yapboz bir onay şeklidir.)

Daha sonra Binance tarafından girmiş olduğunuz E-posta adresine onay linki gönderilecektir. Girmiş olduğunuz E-posta adresine giriş yapın ve Binance tarafından gönderilen linki onayladıktan sonra üyeliğiniz aktif hale gelecektir.

Binance üzerinden Binance Coin (BNB) Alım – Satım İşlemini Gerçekleştirmek İçin

Binance kayıt işlemini ve  para aktarım işlemini gerçekleştirdikten sonra, Binance üzerinden Binance Coin (BNB) alım – satım işlemini gerçekleştirmek için belirli yolları takip etmeniz gerekmektedir. Bu yollar aşağıda verilmektedir.

NOT: Binance üzerinden altcoin alım – satım işlemini gerçekleştirmek için, Binance’ye sadece Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto paralar gönderebilirsiniz. Eğer Kripto paranız yoksa Türkiye merkezli borsalardan satın alabilir, alım – satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

BİNANCE ÜZERİNDEN BİNANCE COİN (BNB) SATIN ALMA İŞLEMİ İÇİN

 1. www.binance.com adresine giriş yapın ve Binance ana sayfasının sağ üst köşesinde bulunan “Giriş Yap” yazısının üzerine tıklayın. Daha sonra karşınıza gelecek olan sayfaya kayıt olurken girdiğiniz E-posta adresini ve şifreyi girin. Bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olduktan sonra en altta bulunan “Giriş Yap” yazılı kutucuğa tıklayın ve karşınıza gelecek olan yapboz onayını yaparak giriş işleminizi gerçekleştirin.
 2. Giriş işleminiz gerçekleştikten sonra sol üstte bulunan “Borsa” yazısının üzerine tıklayın ve altta çıkacak olan “Temel” seçeneğine tıklayın.
 3. Hangi Kripto para ile Binance Coin (BNB) alacaksanız sağ üstte bulunan “BTC” – “ETH” ve “USDT” yazılarından size uygun olanını seçin. (biz Bitcoin ile anlatacağız)
 4. Sağ üstte bulunan arama bölümüne “BNB” yazın ve altta çıkacak olan “BNB/BTC” yazısının üzerine tıklayın.
 5. Daha sonra grafiğin alt kısmında bulunan “Satın Al BNB” yazılı kutucuğun içinde bulunan “Miktar” yazılı kutucuğun içine almak istediğiniz Binance Coin (BNB) miktarını yazın.
 6. Miktarı yazdıktan sonra en altta bulunan “Satın Al BNB” yazılı kutucuğa tıklayarak satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

BİNANCE ÜZERİNDEN BİNANCE COİN (BNB) SATMA İŞLEMİ İÇİN

 1. www.Binance.com adresine giriş yapın.
 2. Giriş işleminiz gerçekleştikten sonra sol üstte bulunan “Borsa” yazısının üzerine gelin ve altta çıkacak olan “Temel” yazısının üzerine tıklayın.
 3. Karşınıza gelecek olan sayfanın sağ üst kısmında bulunan aram motor bölümüne “BNB” yazın ve hemen altında çıkacak olan “BNB/BTC” yazısının üzerine tıklayın.
 4. Daha sonra grafiğin alt kısmında bulunan “Sat BNB” yazılı kutucuğun içinde bulunan “Miktar” yazılı kutucuğun içine satmak istediğiniz Dash miktarını yazın.
 5. Miktarı yazdıktan sonra en altta bulunan “Sat BNB” yazılı kutucuğa tıklayın.

Bu yolları takip ederek Kripto para satın alma ve satma işlemlerinizi kolay, hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

About aeditor

Check Also

ETHOS Coin Nedir? Ethos Satın Al!

ETHOS Coin nedir? ETHOS coin nasıl satın alınır? ETHOS satın alırken dikkat edilmesi gereken konular …