Home / Genel Siteler / Binance ‘ den Türk Parası ile ( TL) Bitcoin ve Diğer Kripto Para Alma Desteği!

Binance ‘ den Türk Parası ile ( TL) Bitcoin ve Diğer Kripto Para Alma Desteği!

Binance ‘ den Türk Parası ile ( TL) Bitcoin ve Diğer Kripto Para Alma Desteği!

Binance kripto para birimi değişimi, yerel dijital cüzdan ortağı Papara aracılığıyla Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerini Türkiye lirası ile satın alma desteği ekledi.

Borsa CEO’su Changpeng Zhao’nun (CZ) Türkiye ziyaretinden bir hafta önce 15 Kasım’da web sitesinde yer alan ilaveyi açıkladı. İnternet sitesine göre;  Türk kullanıcılar artık Papara dijital cüzdanları üzerinden Bitcoin  Ethereum ve XRP ile döviz alış verişinde bulunabilecekler.

Resmi web sitesi başına, Türk Lirası (TL) için destek sadece kripto para alımları ile sınırlıdır ve Papara ile kripto satma desteğinin ne zaman ekleneceği konusunda resmi bir açıklama henüz yok.  BtcTurk, Paribu ve Koineks de dahil olmak üzere Türkiye’nin en büyük yerel kripto borsaları para yatırma ve çekme işlemleri için Papara dijital cüzdanını  kullanıyor.

Büyük Kripto Borsaları Türkiye’ye Geliyor!

Binance’ ten bu hamle, bir başka küresel kripto borsa işleminden sonra, Huobi’ nin Türk Lirası (TL) için fiat kapısının açıldığını duyurmasından haftalar sonra geldi. Huobi ayrıca, yerel kripto para biriminde evlat edinmenin dünyanın en yükseklerinden biri olduğu bildirilen bir ofis açtı. 1 Kasım’da bildirilen, Binance’ in CEO’su Changpeng  Zhao, 2019 yılın’ da Sermaye Piyasası Zirvesi’ nde konuşacağı Kasım ayı ortalarında Türkiye’ yi ziyaret etmeye hazırlanıyor.

Yapılan bir röportajda, Binance CSO Gin Chao ;  kripto değişiminin bir süredir Türkiye de dahil olmak üzere birçok yeni pazarda hizmet vermeye çalıştığını belirtti. Borsanın Türkiye’ye taşınmasının yakın olduğunu onaylayan ilk Binance görevlisi olarak kayıtlara geçti.

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …