Home / Genel Siteler / Bitcoin 1 Milyon Dolar’ a Ulaşması Mümkün mü?

Bitcoin 1 Milyon Dolar’ a Ulaşması Mümkün mü?

Bitcoin 1 Milyon Dolar’ a Ulaşması Mümkün mü?

Kripto para analisti Marius Landman, Bitcoin fiyatı için 1 milyon dolara (daha önce de iddia etmişti) yükselmeden önce   hiper  enflasyon yaşanacağını söylemişti. ( Hiper Enflasyon = Paranın satın alım gücü azaldıkça fiyatlar artar ve enflasyon ortaya çıkar. Astronomik enflasyon oranları olarak adlandırılır. )

Marius Landman, Bitcoin’ in  hiper enflasyonu’ yaşamadığı sürece 1 milyon dolara ulaşamayacağını söyledi. Bitcoin enflasyondan korunmaktadır, bu amaçla her dört yılda bir madencilerin ödülleri yarı yarıya azalır ve bir sonraki halving Mayıs 2020 yılında gerçekleşecektir. Analist bu halving ile yaşanacak büyük bir Bitcoin fiyat düşüşünden söz ediyor. Marius Landman fiyat hareketlerinin ölçeğinin çok daha büyük olacağı konusunda uyarıyor. Eğer Bitcoin  1 milyon dolara yakın bir yere gelmeye başlarsa, piyasanın şu an deneyimlediği fiyat, 1.000 dolar. Gelecekte 20.000 dolarlık fiyat düzeltmeleri bugün 100 dolarlık olanlar kadar önemsiz olacağını ön görüyor.

Marisu Landman’a göre ; Bitcoin’ in “süper hiper enflasyon” olmadan 1 milyon dolara çıkması imkansız. Bitcoin 20.000 Dolara yükseldiğinde  bu seviyedeki işlem grubu bugünün şartlarında 100 Dolar düşeceği anlamına geliyor demektir. Gelecek olan büyük enflasyona hazır olun. Dedi.

Görünen o ki, sadece  Maris Landman Bitcoin ‘in 1 milyon dolar fiyat seviyesine ulaşacağına inanıyor. Eski anti virüs yazılımı ve kripto eksantrik John McAfee Bitcoin’ in 2020 yılı sonunda  bahsi geçen rakama ulaşacağını düşünüyor.

Fundstrat’ın Tom Lee ve Max Keizer gibi diğer Bitcoin analistleri, maksimum Bitcoin fiyat seviyesi için çok daha mütevazi tahminler öne sürüyorlar.

Marius Landman ayrıca, kripto topluluğunu şaşırtacak ve onları “kafalarını karışmalarını” sağlayacak Bitcoin’ in ve Litecoin’in yaklaşmakta olan iki yıl içinde ani hareketler yaşanacağını iddia ediyor.

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …