Home / Genel Siteler / Bitcoin 2020 Yılında Yükselecek Mi?

Bitcoin 2020 Yılında Yükselecek Mi?

Bitcoin 2020 Yılında Yükselecek Mi?

Bitcoin ile alakalı gündemden hiç düşmeyen trend haberler, anketler, yapılan işlemler, konferanslar hepsini baz alırsak Bitcoin her zaman ki gibi adını her kesime her yerde duyurmaya devam ediyor. Nitekim Bitcoin son iki gündür % 5’ lik bir düşüş yaşayarak anlık bir tedirginliğe neden oldu. Fakat Bitcoin için beklentiler ve tahminler oldukça yüksek. Chainalysis finans uzmanlarının Bitcoin ile alakalı görüşleri toplayabilmek için toplam 350 den daha fazla uzman ismin katıldığı bir anket düzenledi.

Bu ankete göre;  Bu ankete katılan isimler Bitcoin’ in 2020 yılı genelin de değer kazanacağı, önümüzde ki on iki ay içerisinde S&P 500’ den daha iyi bir grafik çizeceği ön görülüyor.

Anketi baz alırsak ; Katılan 350 uzman ismin 48.6’ lık kısmı Bitcoin’ in 2020 yılı içinde genel olarak diğer piyasadan daha çok iyi bir performans sergileyeceğine inanıyor. Fakat bunun  yanında  bazı endişeler var, her ne kadar Bitcoin’ in 2020 yılı içinde yükseleceği ön görülse de  hala endişeler sürüyor.  % 39’ luk kesim , yasa dışı kripto para kullanımının sektör için epey olumsuz olduğunu düşünüyor.  Uzmanlara göre ; kripto paraların yasa dışı amaçlarla kullanılıyor olmaları, hem vatandaşları hem hükümetleri kripto  paralara karşı dikkatli olmaya yöneltiyor. Ankete katılan şahısların kalan % 17.9’ u, şu anda kripto para sektörünün önünde ki en büyük engelin mevzuatlar olduğunu düşünüyor. Dünya genelin deki yasal belirsizliklerden bahseden uzmanların görüşlerine göre bu belirsizlik , kripto  para sektörünü olumsuz yönde etkileyebilir.

 

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …