Home / Genel Siteler / Bitcoin  6.000 Dolar Bandına Gerileyebilir Mi?

Bitcoin  6.000 Dolar Bandına Gerileyebilir Mi?

Bitcoin  6.000 Dolar Bandına Gerileyebilir Mi?

Sosyal medya da sayısız Bitcoin ve kripto para haberi mevcut. Bu haberlerin yanı sıra özellikle uzman ve analist görüşleri Bitcoin ‘in düşeceği kesin olarak görülüyordu. Ve yanıltmadı. Bitcoin şu an da 7.627 dolardan işlem görüyor. Fakat korkutucu rakam bazı analistlerin Bitcoin için 6.000 dolar seviyesine gerileyeceğini ön görmeleri idi. Şu an için bir günde % 4 değer kaybeden Bitcoin için bu imkansız durmuyor. Hatta bazı iddialara göre de 6.000 dolara düşmekle kalmayıp daha da gerileyecek.

Kripto para dünyası oldukça riskli dönemlerden geçiyor. Bu risk Bitcoin için daha fazla önem arz ediyor.   Ünlü kripto para analisti Willy Woo’ ya göre ; Bitcoin 4.500 dolar seviyesine bile gerileyebilir. Bu gerilemeyi ise 2020 yılı Mayıs ayında gerçekleşmesi beklenen halving ile bağdaştırdı. Söz konusu blok ödülü yarılanmasının yaklaşması, ve yıl sonu olması hasebi ile Bitcoin oldukça zor zamanlar geçiriyor. Özellikle yatırımcıları tedirgin eden nokta ise; bir kısım uzmanın yükseleceğini söylemesinin yanında başka bir grup analist ve uzmanın Bitcoin’ in dibi görecek kadar düşeceğini iddia etmesi.  Peki yatırımcılar bu pozisyon da nasıl tutum sergilemeli ya da nasıl bir adım atmalı?

Uzmanlar her zaman hodl yapan Bitcoin yatırımcısının kazandığını yaşanan örnekler ile tescillenmiş olduğunu belirtiler. Bitcoin’ i almak ya da satmak ve bu ticaretten kazanç sağlamak için doğru zamanın ve uzun vadenin büyük bir önem arz ettiğinin altını çizerler.  Yatırımcıların yapacakları en doğru hareket ; şu an ki piyasaya göre hareket edecek ve doğru alım ya da doğru satımlar yapmak için en uygun zamanı beklemek. Ve Bitcoin yatırımcısı iseniz hodl yapmayı ve uzun vade de yatırımın her zaman kazanç sağlayacağını unutmayınız.

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …