Home / Genel Siteler / Bitcoin Aslında Bir Altın!

Bitcoin Aslında Bir Altın!

Bitcoin Aslında Bir Altın!

Bitcoin Aslında Dijital Bir Altın!

Bitcoin ile alakalı bir çok benzetme ve bakış açısı mevcut. Bunların başında yatırım aracı olarak görülmesi  gelir. Bitcoin ile altını kıyasladığımız zaman bir çok farklı fikir ve görüş ile karşılaşabiliyoruz.  Örneğin ; Bitcoin yükseldiği dönemde altına nazaran çok daha fazla kazanç sağlıyor iken, altında ki kazanç genel olarak stabildir ve büyük kâr marjları elde etmek olanaksızdır. Fakat Bitcoin’ de yüksek kazançlar elde edilebileceği gibi büyük kayıplar yaşamakta kaçınılmazdır. Bununla beraber bu olay altın da farklıdır. Kısmen altın alım satımların da büyük kayıplar yaşamak oldukça zordur.

Bitcoin’ i doğru zaman da alıp yine doğru bir zaman da satmak Bitcoin’ i altından daha değerli yapabilir. Düşük seviyelerden Bitcoin alıp yüksek seviyelerde satmak altından daha çok kazanç elde etmenizi sağlayabilir.

Facebook’ un dijital para projelerinin başında ki isim olan David Marcus; Bitcoin’ i dijital bir altın olarak nitelendirdi. Bitcoin’ in aşırı volatilitesi sebebi ile geri durmasına karşı, tamamen farklı bir amaca hizmet ettiğini dile getirdi. Bir konferansta konuşan David Marcus : Bitcoin’ i dijital paradan ibaret görmeyip altın olarak gördüğünü keskin bir dil ile ifade etti.

Altın ile Bitcoin arasında yapılmış benzetmelerde Bitcoin’ de en fazla yükseliş bekleyen insanlar dijital paranın piyasa değerinin en sonunda altının 8 trilyonluk değerini aşacağını düşünüyor. Şu an için Bitcoin’ in piyasa değeri 160 Milyar dolar. Buda Altının değerine kıyasla 50’ de 1’ ine tekabül ediyor.

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …