Home / Genel Siteler / Bitcoin ATM’ leri Denetim Altında!

Bitcoin ATM’ leri Denetim Altında!

Bitcoin ATM’ leri Denetim Altında!

Amerika Birleşik Devletleri iç gelir servisi ( IRS) vergi ve kara para aklama konuları ile alakalı olarak Bitcoin ATM’ lerini inceleme altına almaya başladı. Bloomberg, ABD İç Gelir Servisi’ nin (IRS) potansiyel kara para aklama ve vergi konularına karşı kripto para ATM’ lerini denetlediğini bildirdi.

Coin ATM Radar’ a göre, Amerika Birleşik Devletlerin’ de şu anda 4131 adet Bitcoin ATM’si mevcut.  ATM kullanıcıları bu makineler ile mini bir ücrete tabii olarak, itibari para üzerinden kripto para alım satımı yapabiliyorlar. Günlük hayatta  kullanışlı ve işe yarayan  Bitcoin ATM’ leri regülatörler arasında endişelere sebebiyet verdi.. IRS şeflerinden  olan John Fort, Bloomberg’ e Bitcoin ATM’ lerin de yapılan işlemlerin de aynı müşterini tanı ve kara para aklama kurallarını uygulaması gerektiğini ancak, gerçekte bunun her zaman olmadığını vurguladı. Vergi dairesi, potansiyel uyum sorunlarını ortaya çıkarmak için makinelerin işletmecileriyle iletişime geçmeye çalışıyor. Fort, kripto para ATM’ lerinin vergi kaçakçılığı sorunlarına neden olduğunu vurgulayıp altını çizerek dikkat çekti ve de  IRS’ nin ATM’ leri bu sebepten da inceleme altına aldığını belirtti.

Kurulu aktif hâlde hizmet veren Bitcoin ATM sayısı dünya çapında artmaya devam ediyor. Günümüzde hizmet veren Bitcoin ATM cihazlarının sayısı 6.000’ i geçti. Türkiye’de ki cihaz sayısının da dünyadaki Bitcoin ATM sayısı ile birlikte arttığı belirtiliyor. Geçtiğimiz Haziran ayından bu yana, dünya genelinde yaklaşık 1000 adet Bitcoin ATM cihazı daha kuruldu.

 

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …