Home / Genel Siteler / Bitcoin’ den Bu Defa Ki Beklenti 100.000 Dolar!

Bitcoin’ den Bu Defa Ki Beklenti 100.000 Dolar!

Bitcoin’ den Bu Defa Ki Beklenti 100.000 Dolar!

Tarihsel veriler, her Bitcoin’in, Bitcoin  fiyatını yarıya indirmesinden sonra önemli ölçüde arttığını ve bu sefer 100.000 dolar ‘a çıkmasının beklenebileceğini gösteriyor. Gelecek yılın mayıs ayında üçüncü Bitcoin halving, her yeni bloğun yarıya indirilmesi için madencilerin ödülleriyle gerçekleşecek. Bu, iki kat daha az Bitcoin verileceği anlamına gelir, bu da Bitcoin‘ i öncekinden daha az dijital bir varlık haline getirir.

Bu, Bitcoin ile ilgili herhangi bir enflasyonu önlemek için üreticinin Bitcoin algoritmasına eklendi. Son günlerde yapılan bir röportajda, kripto organizatörü ve ABD başkan adayı John McAfee, 7 milyon Bitcoin sonsuza dek kaybolduğundan beri ilk deflasyonist parayı Bitcoin olarak adlandırdı.

2020 Yılı Bitcoin  İçin 100.000 Dolar Seviyesini Göreceği Yıl Olacak Mı?

Twitter’ da yaklaşık 40.000 takipçisi bulunan bir kripto tutkunu ‘Crypto Einstein’ (@BitcoinEinstein), her yarıdan sonra (dört yılda bir olmak üzere) Bitcoin fiyatının yükselişini gösteren bir tablo yayınladı.

Grafik, Bitcoin‘ in 2017 Aralık ayı sonlarında vurduğu ATM’nin bir yıl önce meydana gelen yarıya oranla büyük ölçüde parladığını doğruladı.

 

Yaklaşan yarıya çıktıktan sonra, bazıları birçok madenci işinden vazgeçip işten ayrılabileceğinden baba kriptosunun fiyatının düşebileceğine inanıyor. Bununla birlikte, Bitcoin fiyatının yarıya inme, ABD borçlarının artması ve gelecekte gelecek daha fazla sayıda KE programı nedeniyle artacağı konusunda olumlu pek çok kişi var.

Yukarıdaki grafiğe göre, bu sefer, Bitcoin fiyatının tüm zamanların en yüksek 100.000 dolar seviyesine ulaşması bekleniyor. Grafikte dördüncü ve son yarıya ise Bitcoin fiyatının 300.000 dolar’ a kadar yükseleceği belirtiliyor.

Daha öncede bir analiste göre Bitcoin halving’ den önce 14.000 dolar ‘a yükselebileceği ön görülmüştü.

13.000 Dolar Daha Yakın Bir Hedef!

Basında Bitcoin, 7.752 dolar seviyelerinde geziniyor. Daha önce bildirildiği üzere, daha önce bir kripto analisti, birkaç ay boyunca dairede işlemden sonra fiyatın 13.000 dolar ‘a yükselebileceğine inanıyor.  Bazı uzmanlar ise, yakında Bitcoin ‘in 6.300 dolar’ a düşebileceğini söyleyerek yakında düşüş eğilimi olacağını öngörüyor.

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …