Home / Genel Siteler / Bitcoin Düşüşünü BitMex’ i Takip Ederek Öğrenebilir Miyiz?

Bitcoin Düşüşünü BitMex’ i Takip Ederek Öğrenebilir Miyiz?

 

Bitcoin Düşüşünü BitMex’ i Takip Ederek Öğrenebilir Miyiz?

Bitcoin’ in yaşadığı düşüşlerin herhangi bir olay ile veya gelişme ile bağlantısı söz konusu olabilir mi? Bitcoin’ in merkezi olmadığı için iniş ve çıkışları hiçbir zaman bilinmez. Yapılan tahmin ve ortaya atılan analist ve uzman iddiaları tahminden öteye gitmez.

Bir çok insanın da bildiği gibi Bitcoin hiç bir çıta veya çizgiye bağlı olmadan yükselme gösterip, düşüş yaşayabilir. Arka planda kimliği bilinmeyen bir Balina’ nın yaptığı transfer ile Bitcoin fiyatların da dalgalanmalar yaşanır. Fakat bu dalgalanmaların ne kadar ve ne yönde olacağı kimse tarafından bilinmez. Peki Bitcoin’ in sert fiyat hareketleri ile BitMex sermaye akışın arasında bir korelasyon söz konusu olabilir mi?

Bitcoin dün gerçekleştirdiği % 5’ lik bir düşüşten sonra yatay yönde ilerlemeye devam ediyor.  Bitcoin’ in 24 Ekimde 7.400 dolara kadar düştüğü ve iki gün sonra aniden 10.500 dolara kadar çıktığı, ve bu ani sıçramanın sebep olduğu düzeltme  9.200 dolar seviyesine çekmişti. 27 Ekim tarihinden düne kadar on gün boyunca kısmen hiçbir kıpırdama yaşanmadı. Bunları baz alırsak yatay seyir dönemi boyunca fiyat düşüşü tahmin edilebilir miydi?  Tartışmalı Bitcoin borsası BitMex düşüşten önceki son 24 saat boyunca 28 milyon dolarlık sermaye transferine sahne oldu. TokenAnalyst hesabının düzenli olarak rapor ettiği verilere göre BitMex 28 milyon dolar sermaye çekerken 9 milyon dolarlık sermaye çıkışı meydana geldi.

 

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …