Home / Genel Siteler / Bitcoin’ e ve Kripto Paralara Karşı Sert Sözler Eski Merkez Bankası Başkanından Geldi!

Bitcoin’ e ve Kripto Paralara Karşı Sert Sözler Eski Merkez Bankası Başkanından Geldi!

Bitcoin’ e ve Kripto Paralara Karşı Sert Sözler Eski Merkez Bankası Başkanından Geldi!

Avrupa Merkez Bankası’ nın eski başkanı Jean Claude Trichet’e göre Bitcoin (BTC) bir para biriminin özelliklerinden yoksun ve tamamen spekülatif. Çin haber gazetesi South China Morning Post 10 Kasım’da yaptığı açıklamada, Trichet’in Caixin’in Pekin’deki konferansında açıklamalarda bulunduğunu bildirdi.

Bitcoin’e Şiddetle Karşıyım!

Etkinlik sırasında, Trichet ayrıca kripto para birimlerinin paranın geleceği olabileceğinden şüphe ettiğini belirtti. Bitcoin ‘in gerçek bir para biriminin özelliklerinden yoksun olduğunu söyledi ve:

Bitcoin’e şiddetle karşıyım ve ben  birazda bu konuda  endişeliyim. Bitcoin bir para biriminin sahip olması gereken özelliklere sahip para birimi gerçek değil. ”

Jean Claude Trichet  ayrıca, kripto para birimini satın almanın birçok bakımdan sadece spekülasyon olduğuna inandığını açıkladı. Ayrıca, bir kripto varlığı sözde gerçek bir varlık tarafından desteklendiğinde bile, “sağlıklı olmadığı” sonucuna vardığı bir çok spekülasyon gözlemlediğini iddia etti.

Jean Claude Trichet Facebook’un önerdiği bir Facebook hayranı olmadığını ve şaşırtıcı bir şekilde Uluslararası Para Fonu tarafından yayınlanan Özel Çekme Haklarını (SDR’leri) tercih ettiğini belirtti.

Terazi’nin planlarına benzer şekilde, SDR’ler ABD doları, euro, sterlin, renminbi ve yen gibi para birimleriyle desteklenmektedir.  Jean Claude Trichet ;

Kripto para alanındaki parasal değerin kontrolünü tutmak konusunda büyük şüphelerim var. Sözde yeni istikrarlı uluslararası para birimlerinde, SDR doğru seçim olurdu. ”

Jean Claude Trichet ayrıca, dünya banknot ve madeni paraları geride bırakırken, kripto para birimlerinin de ileriye gidemeyeceğini söyledi.

Cointelgraph’ın Eylül ayında bildirildiği üzere, bir başka eski Avrupa Merkez Bankası başkanı Mario Draghi, Krichet’in kripto para birimleri ve hatta istikrarlı paraların “onları para yerine uygun hale getirecek şekilde tasarlanmadığını” söyledi.

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …