Home / Genel Siteler / Bitcoin Fiyat Analizi! Yorumlarla Bitcoin!

Bitcoin Fiyat Analizi! Yorumlarla Bitcoin!

Bitcoin Fiyat Analizi! Yorumlarla Bitcoin!

Birkaç hafta süren 9.300 dolar bandını gerisinde bırakan Bitcoin ilk etapta 7.400 dolar çizgisinden bir anda 10.500 dolar seviyesine ulaşıp, bir süre 9.300 dolar bandında devam ederken aniden % 5’ lik bir düşüş ile 8.800 dolar bandına geriledi.  Bitcoin fiyatının bir anda o kadar yükselmesinin arkasında elbette Çin vardı. Çin başkanın’ nın Blockchain ile alakalı söylemiş olduğu olumlu sözlerden sonra özellikle piyasa da “ çin boğası” yaşanmıştı. Çin boğasının yaşanmasının akabinden  birkaç gün sonra fiyatta bir düzelme yaşadı Bitcoin. Bu yükseliş yaşanırken Bitcoin 9.000 dolar bandı ile 9.500 dolar bandı arasında gelip gidiyordu.

Bir çok uzmana göre direnç ve destek seviyesi minimum 8.900 doların üstü 9.000 dolar ve daha da üstü. Ancak Bitcoin yaşadığı kırılma ile direnç seviyesinde ki setleri parçaladı ve yeniden gerilemeye başladı. Uzun zamandır tartışılıp cevabı olmayan soru olan ; Bitcoin 9.300 dolar seviyesinden sonra 10.000 dolar ve üstüne çıkacak mı? “ yanıt buldu ve Bitcoin ani bir % 5’ lik bir düşüş ile 8.800 dolar seviyesine geriledi.

Genel olarak görüşleri ele alırsak, olumlu olarak;  Bitcoin’ in yaşadığı düşüşüsün kısa vadede olduğu iddia ediliyor. Kısa bir süre sonra yeniden şaha kalkacak ve kripto para piyasasında lider olmaya devam edecek Bitcoin. Bu sürenin kısa oluşunun ne kadar kısa olacağı henüz bilinmiyor.

Olumsuz olan iddialara da kulak verelim; Elbette Peter Schiff akıllara gelen ilk analist olacaktır. Bitcoin’ in bir günde yaşadığı % 5’ lik düşüşün devamının geleceğini hatta dipleri bile göreceğini iddia etti.

Her yönde iddia ve fikirlere hem fikir bir çok uzman ve analist mevcut. Ancak şu an ki piyasa Bitcoin için kritik bir dönem olarak nitelendirilebilir. Zira yıl sonu olması hasebi ile Bitcoin için grafiklerin hangi renkte yanacağı muallak.

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …