Home / Genel Siteler / Bitcoin Fiyatını Etkileyecek 4 Önemli Gelişme! İşte Bitcoin’i Etkileyecek Gelişmeler Hakkında Detaylar!

Bitcoin Fiyatını Etkileyecek 4 Önemli Gelişme! İşte Bitcoin’i Etkileyecek Gelişmeler Hakkında Detaylar!

Bitcoin Fiyatını Etkileyecek 4 Önemli Gelişme! İşte Bitcoin’i Etkileyecek Gelişmeler Hakkında Detaylar!

Büyük  yatırımcılara hizmet veren kripto para alım satım platformu SFOX, 2019  yılı Eylül ayında kripto para volatilite raporunu yayınladı. Şirket, Ekim ayında Bitcoin fiyatını etkileyebilecek 4 önemli gelişmeye de dikkat çekti. Bu gelişmeler ise Bitcoin’in fiyatını ne kadar etkiler bilinmiyor. Çalkantılı zamanlardan geçen Bitcoin ve alt coinler’in fiyatlarını etkileyen faktörler ne? Düşüş ve inişler de etkili olabileceği ihtimali baz alınırsa aşağıda bahsetmiş olduğumuz bazı unsurlar Bitcoin’in değişim ( iniş- çıkış) konusun da etkisi olduğu düşünülen noktalardan bazılarıdır. Ne kadar etki ediyor veya edecek ya da ediyor mu  tam olarak net olmasa da kripto para piyasasın da nedenlerden ziyade sonuçlara bakılır. Yatırımcılar her zaman inip-çıkması ile ilgilenir etkenlerden çok.  Bahsettiğimiz gibi bu 4 önemli olan etkenler ;

CME BTC Vadelileri Son İşlem Tarihi 25 Ekim!

“Bitcoin’in volatilitesi sıradan  olarak vadeli işlemlerin sona erme tarihi civarında yükseliş gösteriyor. Bakkt’ın hacimleri şimdilik düşük seviyeler de  olduğu için vade sonu muhtemelen fiyatları etkilemeyecek ama takip etmek isteyenler için ise verilen  tarih “ 16 Ekim.”

 

CME Group’un Yaklaşan Bitcoin Opsiyonlarıyla İlgili Gelişmeler Neler?

CME Grup’un “ yakında piyasaya sürülmesi beklenen “  Bitcoin “  opsiyonları hakkında daha fazla detay ortaya çıktıkça kripto paraların volatilitesi potansiyel olarak etkilenebilir. Ve bu etkilenme ilk kripto para piyasasına yansıyacak.

Libra Derneği ve Üyeleriyle İlgili Gelişmeler!

Libra’nın Bitcoin’i etkilemesi gerektiğine inanmış olsanız da olmasanız da piyasa kripto para piyasasına ve Blockchain teknolojilerine yönelik daha geniş, kurumsal duyarlılık ve benimseme konusunda işaretler almak için Libra’yı izliyor olabildiği düşünülmektedir , özellikle önemli bir oyuncu Libra Derneği’nden henüz yeni ayrılmışken.

Bakkt Vadeli Hacimlerinde Devam Eden Değişimler!

Piyasa, Bakkt piyasaya sürüldüğünde hayal kırıklığına sebep olan,  düşük hacimlerden etkilenmiş olabileceği için Bakkt’ın hacmindeki diğer değişiklikler de Bitcoin’in volatilitesini teorik olarak etkileyebilir.

 

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …