Home / Genel Siteler / Bitcoin Genel Analiz ve Durum! Bitcoin Düşmeye Devam Ediyor!

Bitcoin Genel Analiz ve Durum! Bitcoin Düşmeye Devam Ediyor!

Bitcoin Genel Analiz ve Durum! Bitcoin Düşmeye Devam Ediyor!

Bitcoin’ in fiyatı, Ekim ayındaki 10,350 dolara yükseldiğinden bu yana dalgalanma eğilimi göstererek, eğiliminin daha sonra nereye gideceğine dair net bir gösterge olmadı. Genel olarak, kripto paranın öncü varlığı Bitcoin ,birçok fiyat faktörü ile oldukça kırılmalar yaşamaya devam ediyor.

Bitcoin’ in günlük mumu, 14 Kasım’da destek olarak 50 günlük hareketli ortalamasını (MA) düşürdü, ancak sektörün amiral gemisi varlığı olan Bitcoin ,bir kez daha menzil dengesi olarak da değerlendirilebilecek olan 0.5 Fibonacci geri çekilme seviyesinde dirençle karşı karşıya kaldı.

Kripto para lideri Bitcoin an itibari ile 8.628 dolardan işlem görüyor.

 

Günlük grafikte Bitcoin, 12 Kasım’da 8.550 dolara kadar düştü ve 50 günlük hareketli ortalamasını (MA) destek olarak geri çekti. Crypto’nun ana varlığı, son zamanlarda iki günlük 50 günlük MA’ya yakın bir zamanda 8 ve 11 Kasım’da arttı ve ortalamanın alıcılar için önemli bir ilgi alanı olabileceğini gösteriyor.

8,550 dolara yakın bir sıçramadan sonra Bitcoin 250 dolardan fazla yükseldi ve günü 8,825 dolara yaklaştı. 8,825 dolar, Bitcoin in 0.5 Fibonacci düzelme seviyesinin bulunduğu yer ve son zamanların en düşük seviyesinin en düşük 7.300 dolar ve en yüksek seviyesinin 10.350 dolar civarında olduğu göz önüne alındığında. Bu seviye Bitcoin’ in 12 Kasım’da kapanışı sırasında direnç göstererek, 13 Kasım’da varlığın fiyat hareketini reddetmeye devam etti.

Bitcoin, 200 günlük MA’nın şu anki konumu olan 9.300 dolar seviyesinden oldukça uzakta. Madeni para 200 günlük MA’yı sayısız günler boyunca güçlü bir destek olarak sürdürdü, ancak söz konusu bu seviye 8 Kasım’da düştü.

Bitcoin’ in çizelgesi, 50 günlük MA’nın 200 günlük MA’nın altında kalmasıyla düşüş eğilimine işaret ediyor.

Bitcoin’ in 4 saatlik grafiği, fiyat hareketlerinde önemli avantajlar olduğunu ortaya koyuyor. Bu tür bir piyasa davranışı bazen düşük hacimli işlemlerin bir göstergesi olabilir.

Ichimoku bulutu, Bitcoin ’in şu anki fiyatının üzerinde 8,822 dolar ‘lık bir direnç gösteriyor. Son zamanlardaki fitiller, şimdi 8,845 dolar değerinde olan Tenkan’dan reddedilme gördü.

Ayı Senaryosu!

Günlük grafikte, Bitcoin’ in 50 günlük MA’yı desteklemesi için üç kez yaptığı gibi tutması gerekiyor. Bu seviyenin kırılması, fiyatların daha da düşmesine ve gelecekteki fiyat hareketi için bir başka direnç noktasına yol açabilir.

Bitcoin fiyatı da 200 günlük MA’ın altında. Tarihsel olarak, bu, özellikle MA’nın 50 günlük MA’nın üstündeki konumuyla birleştiğinde bir yükseliş sinyali değildir ve 4 saatlik Ichimoku bulutu da birkaç gün boyunca düşüş seviyesi olarak gerçekleşti. Boğalar reddedilmeye devam ederse, bu reddedilme bir soruna yol açabilir.

Boğa Senaryosu!

Bitcoin 200 günlük yüksek lisans derecesini bir kez daha kırabilir ve destek olarak tutabilirse, piyasa daha fazla yukarı ivme kazanabilir. Altın bir haçta 200 günlük MA’nın üstündeki 50 günlük MA geçişi, aynı zamanda yükseliş için daha da mantıklı olacaktır.

Ek olarak, eğer Bitcoin 0.5 Fibonacci seviyesini destek olarak döndürebilirse, madeni para, bilinçaltı psikolojik bir seviye olması muhtemel olan 9.000 dolar seviyesinde başka bir çatlak almak için bir miktar ivme toplayabilir. Bitcoin’ in fiyat hareketi yavaştı ve çoğu zaman anlamlı bir volatilite yoktu. Fiyat, korkuya neden olacak kadar fazla kırılmadığı ve tutarlı bir düşüş eğilimi göstermediği sürece, bu oldukça tarafsız bir durum olabilir.

Buna karşılık, bir miktar yükseliş haberi, bu piyasayı mevcut durumundan çıkarabilir ve Bitcoin’ in 6.000 doların altında başlayan uzun vadeli yükseliş eğilimini destekleyebilecek kısa vadeli bir yükseliş eğilimine girebilir.

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …