Home / Genel Siteler / Bitcoin Gerçek Bir Para Biri Mi Değil Mi?

Bitcoin Gerçek Bir Para Biri Mi Değil Mi?

Bitcoin Gerçek Bir Para Biri Mi Değil Mi?

11 yıllık mazisi olan Bitcoin  bu süre zarfında o kadar çok yol kat edip günümüze kadar gelip isminden söz ettirdi ki, ardı arkası kesilmeyen haberler ve gündem ile sık sık adından söz ettirdi, ettiriyor. Peki Bitcoin neden sürekli eleştiri, tartışma ya da olumlu ve iyimser bir şekilde gündem de kalmayı başarıyor ve Bitcoin insanlar için ne arz ve önem ifade ediyor?

Bunun birden çok cevabı olabilir. Öncelikle 2009 yılında bir kişi veya bir grup tarafından gönderilen mail ile başlayan Bitcoin serüveni günümüze kadar geldi ve artık Bitcoin ile alakalı o kadar haber duyar olduk ki dolandırıcılıktan ,hacker’ lara, Bitcoin ATM’ si yapılmasından Bitcoin konferanslarına kadar bir çok olumlu ve olumsuz haber kulağımıza kadar ilişti. Bununla beraber hemen bir haberi sizlerle paylaşalım;

” Açıkça ifade etmek gerekirse ben Bitcoin’e son derece karşı çıkan biriyim. Kripto paralar, gerçek değiller. Gerçek bir paranın sahip olması gereken özelliklere sahip olmaktan da çok uzaklar.”

Bahsi geçen bu açıklama ECB eski başkanı  Jean Claude Trichet’ e ait. Bunun yanı sıra devamında ise Bitcoin ile alakalı şu sözleri sarf etti; “ ”Kripto para satın almak, aslında temel olarak spekülatif bir işlem yapmaktır. Kripto paraların altında destekleyici bir ürün dahi olsa, bu konudaki fikrim değişmez.”

Jean Claude’ ye göre kripto paraların satın alım işlemleri ciddi derecede spekülatif işlemlerdir. Kripto paralar gerçek para birimi değildir diyerek her zaman olduğu gibi Bitcoin’ e olan sert ve net tavrını bu sözlerle korumaya devam etti.

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …