Home / Genel Siteler / Bitcoin Hakkında Genel Bir Analiz Yapalım!

Bitcoin Hakkında Genel Bir Analiz Yapalım!

 

Bitcoin Hakkında Genel Bir Analiz Yapalım!

Geçtiğimiz beş gün boyunca Bitcoin (BTC), kripto alanına daha yüksek bir umut vermesi için 7,770’den 8,835’e yükseldi. Ancak Bitcoin’in 11 Ekim’deki günlük değeri, birkaç anahtar seviyenin yanında reddedilmiş ve bu sayede kripto’nun en büyük varlığı hala 9.000 dolara ‘a ulaşmaya çalışıyor.

24 Eylül’deki 1.700 dolarlık ‘lık düşüşünden bu yana, Bitcoin 200 günlük hareketli ortalamasını (MA) destek olarak sürdürme mücadelesinde, defalarca açıkça reddedildi. Şu an 8,655 Dolar’da kapatmak, Bitcoin’in yükseliş işareti olacak. Basın zamanında, Bitcoin 8.300 dolar ortalarında işlem görüyor.

Bitcoin ayrıca, konsolidasyon yaz aylarında verdiği önceki destek bölgesine ulaşamadı. 9,000 dolar ile 9,500 dolar arasında değişen bu bölgenin şu anda direnç göstermesi bekleniyor. Bitcoin’in 4 saatlik grafiği karışık bir sinyal çantası, ancak öncelikle fiyatların hızlı bir şekilde düşmesini takiben bir arz veya likidite havuzunu vurmuş görünüyor.

Zaman zaman, tüccarlar ters yönde dönüp kaçmadan önce Bitcoin’in fiyatının önceki bir seviyenin biraz üstüne veya bir önceki seviyenin altına düştüğünü görebilir.

Bitcoin bugünkü sırasında benzer bir fiyat etkinliğine ev sahipliği yaptı ve 24 Eylül’den 8,806 dolara çıkarak 4 saatlik bir fitilin üstüne çıktı. Hala, Bitcoin fiyatı Kijun ( kırmızı çizgi) seviyesine oturmakta ve şu an için destek olarak tutulmaktadır.

Ayı senaryosu!

Bitcoin’in 8,820 ABD dolarının kesin reddi, yükseliş günleri için ideal görünmüyor. Bitcoin ayrıca başlangıçta bozulduğu seviyeye tam olarak ulaşamadı. Daha güçlü bir pazar, böyle bir reddedilmeden önce işaretleyen Bitcoin testini görmüş olabilir.

Boğa senaryosu!

Şu an, Bitcoin 4 saatlik grafikte oldukça istikrarlı bir seyir izliyor, ancak alıcıların bu kadar güçlü bir reddetme ve hızlı bir düşüşün ardından adım atması gerekiyor. Bitcoin fiyatı, 4 saatlik Kijun (kırmızı çizgi)  ve 7 Ekim’de yapılan fiyat hareketinin zirvesi gibi birkaç destek seviyesinde yer alıyor.

Bitcoin ayrıca küçük bir yükseliş trendinin ortasında görünmekte ve yüksek bir olası harekete bakmaktadır. Mevcut düzeltme, trendin bir parçası olarak, düşük zaman dilimi piyasa yapısında bir kırılmaya işaret edecek kadar düşük değil.

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …