Home / Genel Siteler / Bitcoin Her Geçen Gün Düşüş Yaşamaya Devam Ediyor!

Bitcoin Her Geçen Gün Düşüş Yaşamaya Devam Ediyor!

Bitcoin Her Geçen Gün Düşüş Yaşamaya Devam Ediyor!

Bitcoin (BTC), 19 Kasım’da 8.000 dolar destek sağlamayı zorlukla başardı; çünkü analistler piyasalara bakış açısının giderek düşmesi konusunda uyardı.

Coin360’tan gelen veriler Bitcoin’ in  Salı günü 8.077 dolar ‘lık düşüşle geçtiğini ve hafta sonundan bu yana önceki kazanımları aşındırarak geçirdiğini gösterdi. Pazartesi günü, ani bir düşüş, Bitcoin’,n  Ekim ayının sonundan bu yana ilk kez 8,100 dolar dan aşağıya düştü ve fiyat hareketleri o zamandan bu yana dalgalanıyordu.

Basında, hafif bir tersine çevirme işlemi Bitcoin’i 8.150 dolara geri götürdü, günlük kayıplar % 3.7 seviyesinde ve haftalık kayıplar % 7 oranında.

 Woo: Bitcoin “Yarımları ( halving) Tekrar Etmeyecek!”

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, analistler Bitcoin fiyatı için endişeye gerek olmadığını açıkladılar. Sadece kısa vadede değil  2020 Mayıs bloğundaki ödül yarısından sonra bile.

İstatistikçi Willy Woo .Pazartesi günü yapılan bir Twitter güncellemesinde durumu şöyle özetledi ; “ fiyatında daha fazla hareketlilikler bekliyorum. Kısa vadeli düşüş olacağını da söylemiştim. Üstelik, fiyatın eski halâtları tekrar etmesini beklemeyin. “

Woo, 2012 ve 2016’da önceki iki yarısını gören ve birkaç aydır yükselen fiyat hareketinden sonra gelen Bitcoin’deki tarihsel eğilimlere değindi. Önceden, benzer bir şekilde, 2020 yılı olayını ( halving)  bir yükseliş dönüm noktası olarak tercih etmiş, sonrasında piyasalar oldukça yüksek bir yükseliş aşamasına girmiştir. Ancak bu sefer, ayılar şu an için kontrol altında. Bitcoin fiyat modeli hala yarıya kadar 8.300 dolar ortalama fiyat talep ediyor.

Altcoinler!

Bu arada Altcoin tüccarları Salı günü Bitcoiners ile benzer ceza aldı ve çoğu büyük kripto para birimi değerlerinin yaklaşık % 5 değer düşmesi yaşadı.

Piyasa değerine göre en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) 177 dolar ‘ya düşerek% 3 oranında değer kaybetti.

Genel kripto para birimi piyasa bonosu, son 24 saat içinde 6 milyar dolar olan basın zamanında 228.7 milyar dolar. Bitcoin‘ in payı% 66 olarak bildirildi.

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …