Home / Genel Siteler / Bitcoin’ i Bitirecek Fiyat Seviyesi!

Bitcoin’ i Bitirecek Fiyat Seviyesi!

Bitcoin’ i Bitirecek Fiyat Seviyesi!

Alex Krüger (Ekonomist ) lider kripto para birimi Bitcoin‘ i piyasadan yok etmek  için % 51 saldırısı ya da böyle bir duruma gerek olmadığını, fiyatın 1.000 doların aşağısında tutulmasının yeterli olacağını söyledi. Dijital para piyasası içinde ünlü ve adı duyulan  ve trader olan Alex Krüger, Bitcoin’ in hangi şartta, hangi koşulda ortadan koyma gibi bir durumu söz konusu olursa ne şekilde olacağı hakkında ki görüşlerini sosyal medya üzerinden paylaştı. Teknoloji dünyasının önde gelen uzmanları, lider kripto para Bitcoin ağının % 51’ini kontrol etmek için bir yığın para harcayıp saldırı başlatmayı planlayabilirken Alex  Krüger’in  düşüncesine göre, bu sürece hiçbir şekilde gerek yok.

Alex Krüger  herhangi bir devletin fiyatı 1.000 doların aşağısın da  tutarak Bitcoin’ i öldürebileceğini ileri sürüyor. Krüger, “Hükümetler Bitcoin’ i epeyce basit bir şekilde durdurabilir. Nasıl? Uzun bir süre 1000 doların altında tutup çoğu insanın sürekli olarak ilgisini kaybettiğini izleyerek. %51 Saldırısı ile uğraşmaya gerek yok.” ifadelerini kullandı.

Alex Krüger  ;  “Telaş etmeyin. Devletler ve hükümetler yasaklamaktan ya da yok etmekten ziyade regüle etme ve vergilendirmeyle ilgileniyor.”  Diyerek uyardı. Bitcoin’ in fiyatının baskı altında tutularak 1.000 dolara gerilemesi halinde insanların en son raddede  en büyük kripto paraya olan ilgilerini kaybetmeleri yüksek ihtimalli bir sonuç olur. Zamanla fiyattaki baskının sürdürülmesi, büyük olasılıkla en dayanıklı Bitcoin destekçilerinin bağlılıklarını da ortadan kaldırırdı. Esasında bu, Bitcoin geçtiğimiz yılın sonları ve bu yılın başlarında uzun bir dönem 3000 dolar seviyelerindeyken nazaran belirlendi.

Bireysel yatırımcıların hala Bitcoin piyasasına hakim olduğu göz önüne alındığında, Alex Krüger’ in tezi’ nin doğru olma ihtimali yüksek. CryptoFundResearch’ ün araştırmaları, piyasada 804 kripto para fonu bulunduğunu ve bu fonların 18.16 milyar dolarlık varlığa sahip olduğunu ortaya koyuyor. CoinMarketCap’ten en son veriler kripto para piyasasının toplam kapitalizasyonunun 208 milyar dolar seviyesinde yer aldığını belirtiliyor.

 

 

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …