Home / Genel Siteler / Bitcoin İçin Analistler Ne Düşünüyor?

Bitcoin İçin Analistler Ne Düşünüyor?

Bitcoin İçin Analistler Ne Düşünüyor?

Tanınmış   BTCC’ nin kurucu ve aynı zamanda eski CEO’ su Bobby Lee, Bitcoin’in (BTC) altın piyasa kapağını aşacağını ve nihayetinde 1 milyon dolar değerinde olabileceğini belirtti.

10 Kasım’daki bir dizi tweet’te, Çin’in kripto para-döviz değişimi borsasını kurdu ve şimdi bir Bitcoin cüzdan girişimi yürüten Lee, Bitcoin’le altın karşısında genişleyen tartışmada en son ses oldu.

Altın’ ın piyasa değeri 8 trilyon dolar iken, Bitcoin’in fiyatı sadece 160 milyar dolar. Şu anda elli kere daha düşükken, Lee 2028 en kısa sürede geri dönüşün olabileceğini düşünüyor.

“Flippening’in 9 yıl içinde gerçekleşeceğini ve Bitcoin’ in  500.000 dolar’ ının üzerine çıkacağını tahmin ediyorum” dedi.

Birçokları gibi, Lee Bitcoin’in argümanlarını blok ödül yarıları yoluyla azalan arzı konusundaki başarısına ilişkin argümanına dayandırdı. Önümüzdeki on yılda madencilere salıverilen Bitcoin miktarının her bir bloğun üç kez yarıya ineceğini belirtti. Lee ekledi:

“20. yılda, günlük yeni üretim sadece 255 Bitcoin olacak. Yıllık enflasyon % 0,5’ten az. Altından  daha az! ! ”

Argümanları Bitcoin fiyatını belirten köklü bir model olan Stock Stock to-Flow ürününü kestiriyor. Sosyal medya analisti PlanB’nin ürünü de aynı şekilde, gelecekteki değerini tahmin etmek için Bitcoin’in yeni arzını ve mevcut stokunu kullanıyor.

Cointelegraph’ın bildirdiği gibi, hesaplamalar Mayıs 2020 yılında  bir sonraki yarıya kadar sadece 8.300 dolar ‘lık BTC / USD fiyatını gerektirir. Bundan sonra, durum iki yıl sonra 100.000 dolar civarında olacak şekilde hızla değişmelidir. Lee ayrıca önümüzdeki on yılın sonundaki veya sonrasındaki Bitcoin fiyatlarının daha yüksek olacağını tahmin etmek için PlanB’ye katıldı. Birincisi, küresel para baskısının devam etmesi durumunda 1 milyon dolarlık bir fiyat etiketinin mümkün olduğunu düşünürken, PlanB, para baskısının nihayetinde Stoka Akış modelinin çalışmasını durdurabileceğini belirtti.

“Eğer model 1 veya 2 veya belki 3 yarı yarıya daha fazla tutarsa ​​mutlu olurum. Özellikle Bitcoin- dolar cinsinden ölçüldüğü için… FED daha fazla QE (para basma) yapmaya devam ederse, dolar ile ne olacağını bilen var ”dedi.

Bitcoin’in altını alternatif bir değer deposu olarak kullanma fikrinin hala önemli tetikleyicileri var. En vokalleri arasında, hem Bitcoin’i hem de yandaşlarını eleştiren  sosyal medyasıyla ünlenen  Peter Schiff’ ten bahsedelim.

Geçtiğimiz hafta Schiff, Çin’in devlet tarafından verilmiş dijital para birimini altınla destekleme potansiyelinin Bitcoin’in “aşağı yönlü” bir işareti olduğunu savundu.

Bundan önce BTC / USD’nin asla 50.000 dolar ‘a ulaşmayacağını tahmin ederken, altın 5.000 dolar’ ı geçeceğini söyledi. Bu arada Bitcoin hakkında eşit derecede vokal, ana akım medyada cryptocurrency’in üstünlüğünü savunmaya devam eden RT sunucusu olan Max Keizer.

Geçen hafta Keizer Raporunun bir bölümünde, Bitcoin’in kendi kendine yerleşme yeteneğinin, işlemleri otomatik olarak altın veya fiat para biriminden daha uygun hale getirdiğini söyledi.

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …