Home / Genel Siteler / Bitcoin İle İyi Uçuşlar!

Bitcoin İle İyi Uçuşlar!

Bitcoin İle İyi Uçuşlar!

İngiltere merkezli bir seyahat şirketi olan Alternative Airlines, kripto ödemelerini kolaylaştırmak için Cryptocurrency servisi Utrust ile ortaklık kurdu.13 Kasım’da İsviçre merkezli dijital ödeme işlemcisi Utrust, seyahat endüstrisindeki Alternative Airlines ile yeni bir ortaklık yaptığını açıkladı. İki şirket, müşterilere Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Dash, DigiByte (DGB) ve Utrust’ un yerel belirteci UTK’si gibi kripto para birimleri ile ödeme yaparken uçuş rezervasyonu yapma olanağı sunmayı planlıyor. 650’den fazla hava yolu kripto para ile ödemeyi kabul ediyor.

İki şirket arasındaki işbirliği, Anlık Sınır Ötesi İşlemleri, Alıcı Koruması ve Kripto-Nakit Ödemeleri’ ni Alternative Airlines müşterilerine sunacak. Seyahat firmasının web sitesi, müşterilerin Delta, United, British Airways, Virgin ve Emirates gibi 650’den fazla hava yolundan arama yapmasını sağlıyor. Utrust CEO’su Nuno Correia bu konuda şöyle söyledi:

“İş veya tatil için seyahat etmek aylarca tasarruf eden tüketicilerle birlikte seyahat etmek pahalı gelebilir. Biletlerin yüksek olduğu düşünüldüğünde, uçuş rezervasyonu yaparken tüketicilerin korunması şarttır. Utrust, Alternative Airlines’ın müşterilerine, çevrim içi ödeme dünyasına daha fazla şeffaflık ve güven kazandırmak için şifreli para biriminde yapılan ödemelerde daha fazla güvenlik ve rahatlık sağlamakta ve işlem ücretlerini düşürmektedir. ”

Ağustos ayında, Portekizli spor kulübü SL Benfica’nın bilet ve ticari ürünler için kripto para birimi ile yapılan ödemeleri kolaylaştırmak için Utrust ile ortaklık kurdukları bildirildi. Yeni ödeme seçeneği, hayranların ve müşterilerin Utrust’un yerel belirteci (UTK) ve en iyi kripto para birimleri Bitcoin ve Ethereum ile kulüp web sitesinde bilet ve herhangi bir ürünü satın almalarını sağlayacak.

Miami International Hava alanında Bitcoin ATM’ si Kuruldu!

Miami Uluslararası Hava alanından uçmak ve Bitcoin ile biletlerini ödemek isteyenler için, Bitcoin ATM firması Bitstop, makinelerinden birini Ekim ayının ortalarında hava alanına kurdu. Hava alanının ilk Bitcoin ATM’sinin en son 16 numaralı kapının yanındaki G hattında olduğu bildirildi. Bitstop kurucu ortağı ve baş strateji sorumlusu Doug Carrillo, giderek daha fazla insanın kolaylık ve güvenlik için nakit yerine Bitcoin ile seyahat etmeyi tercih ettiğini belirtti;

 “Miami Uluslararası Hava alanı, müşterilerimizin yurt içinde veya yurt dışında seyahat ederken Dolar’ ı Bitcoin rahatlıkla kullanmaları için oldukça elverişli bir yer!”

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …