Home / Genel Siteler / Bitcoin ilk önce Düşüp Daha Sonra Mı Yükselecek?

Bitcoin ilk önce Düşüp Daha Sonra Mı Yükselecek?

Bitcoin ilk önce Düşüp Daha Sonra Mı Yükselecek?

Lider kripto para birimi Bitcoin son birkaç günde yaşadığı düşüş trendi ile gündemde  adından sık sık söz ettiriyor.  Daha öncede bahsi geçen bir çok uzman ve analistin söylemiş olduğu bazı iddialara göz gezdirecek olursak; bir çok  analistin ortak fikri Bitcoin’ in kesinlikle yükseleceği yönünde. Bunun yanı sıra bir kısım analist ise şu an Bitcoin’ in bulunmuş olduğu 8.480 dolar bandından daha da geriye doğru kırılacağı yönünde. Nitekim Bitcoin’ in düşüş yaşayacağını savunan analistler, Bitcoin’ in 2020 yılı Mayıs ayı içinde yaşayacağı halving ile büyük bir yükselme beklediklerinin savunuyorlar. Sonuç olarak Bitcoin konusunda en çok merak edilen 8.480 dolar bandından bir anda mı yoksa önce gerileyip daha sonra mı yükseleceği konusu.

Analist NebraskanGooner’ in görüşüne göre;  Bitcoin ilk etapta 8.250 dolar  bandına gerileyecek, akabinde ise yeniden 8.800 dolar seviyesine ulaşacak. Bu seviyeden sonra ise yeniden bir düşüş olduğunun da altını çizen analist NebraskanGooner; Bitcoin ‘ in  bir süre iniş ve çıkışlar yaşayacağını savundu.

Bunun yanı sıra kripto tüccarı olarak bilinen The Moon Carl’ da twitter üzerinden  bir tweet yayınladı. Bu tweet ile Bitcoin’ in % 70’ lik bir yükselişin söz konusu olduğunu belirtti.

Genel anlamda Bitcoin’ in yıl sonuna yaklaşmasının etkisi ile beraber,  yeni bir yıla da merhaba demesi  ve oldukça hareketli seviyeler yaşadığı gerçeğini göz önünde tutacak olursak; Bitcoin’ in yaşadığı iniş ve çıkışlar bir süre daha devam edecek. Söz konusu yükselme ve düşüş trendleri bir süre daha devam edecek.

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …