Home / Genel Siteler / Bitcoin’ in 50.000 Dolar olma İhtimali Var Mı?

Bitcoin’ in 50.000 Dolar olma İhtimali Var Mı?

Bitcoin’ in 50.000 Dolar olma İhtimali Var Mı?

Lider kripto para birimi Bitcoin sürekli farklı trendlere girip farklı farklı dalgalanmalar yaşıyor. Hiçbir dirençte sabit kalıp direnemeyen Bitcoin hakkında bir çok analist farklı ve zıt yönlü fiyat tahminlerinde bulunuyor.  Birkaç örnek verecek olursak ;

Kripto para cüzdanı Xapo’ nun kurucusu olan Wences Casares; birkaç gün önce yapmış olduğu açıklama da, dijital paranın şahı olan Bitcoin’ in fiyatının 7 ie 10 yıl aralığında 1 milyon dolara kadar çıkacağını iddia etti. Ancak bir çok analist Bitcoin’ in düşeceğini söylese de uzun vadede  kazanım sağlayacağının da altını çiziyor.

Pantera Capital kurucusu Dan Morehead, bu senenin başında katıldığı bir yayında, Bitcoin fiyatının bu senenin sonuna kadar 42.dolar olacağını söylemişti. Fakat şu anki durum göz önüne alınacak olursa bu fiyatın gerçekleşmesi imkansız. Ancak Dan Morehead’ a göre uzun vade de Bitcoin fiyatı 356 bin dolara kadar çıkabilir. Dan Morehead bu tahmini için ise bundan 3 yıl sonrası olan 2022 yılını hedef koydu.

Kripto para piyasasında ismini neredeyse duymayan kalmayan Tom Lee, geçmiş günlerde bir açıklama yapmıştı. Bu açıklamada ETF onayının gelmesi için Bitcoin fiyatının 150 bin dolara çıkması gerektiğini ifade etmişti.

Bu görüşler bir tarafa Bitcoin’ in 2019 yılında ciddi bir yükseliş elde ettiği ve bunun bir kısmını ABD ve Çin arasında ki ticari savaşın etkilerine borçlu olduğunu bir çok insan bilir. Bitcoin’ in özellikle Nisan ayı itibari ile yükselmeye başlaması ve Temmuz ayında zirve yapması, ticaret savaşlarının durgunlaşması ile yükselişe son vermiş  oldu.

DoubleLine yönetici Jeffrey Gundlach Çin’ in uzun vadeli hamlelerinin ve de Amerika Birleşik Devletleri’  nin  2020 yılında seçime gidecek olmasının kesinlikle Bitcoin için olumlu olacağını savundu. Bunun yanında bu seçim ile beraber Jeffrey Gundlach’ a göre Bitcoin 50.000 dolara kadar çıkabilir.  Şu an ki Bitcoin genel durumunda bu imkansız olarak görülüyor olsa da Bitcoin herkesi şaşırtmayı seven ve ani hareketleri ile bilinen bir dijital paradır.

 

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …