Home / Genel Siteler / Bitcoin’ in Dünya Genelinde Arzı ve Önemi! Bitcoin Çökerse Dünya Ekonomisinde Ne Gibi Değişiklikler Olur?

Bitcoin’ in Dünya Genelinde Arzı ve Önemi! Bitcoin Çökerse Dünya Ekonomisinde Ne Gibi Değişiklikler Olur?

Bitcoin’ in Dünya Genelinde Arzı ve Önemi! Bitcoin Çökerse Dünya Ekonomisinde Ne Gibi Değişiklikler Olur?

Popüler kripto para biri Bitcoin her gün karşımıza farklı bir şekilde ve farklı bir haberle çıkıyor. Yükselmesi, düşmesi ayrı, Bitcoin adına yapılan yenilikler ve diğer trend gündemler in yanı sıra şöyle bir bakıldığı zaman bugün Bitcoin hayatımız dan çıksa ya da bir anda kaybolsa bu başta yatırımcıyı sonrada dünya bazında piyasası nasıl etkiler? Bu konuyu ele alalım.

Blockchain kimlik platformu Civic’ in CEO’ su Vinny Lingham, Bitcoin’ in çökmesi durumu küresel durgunluğa neden olabileceğini ön gördü.  Yine Vinny Lingham ; Bitcoin’ in dünya bazında ekonomisini nasıl çökertebileceğini altını çizerek açıkladı. Vinny Lingham’ a göre Bitcoin veya kripto para balonunun kaçınılmaz olduğunu ifade etti. Ayrıca bu krizin bitmesi durumunda düzenleyicilerin ve de hükümetlerin kesinlikle Bitcoin’ e olumsuz bir şekilde dikkat edeceğini belirtti. Konu ile alakalı Vinny Lingham ;

“ Bir başka Bitcoin ya da kripto balonu çöktüğü takdir de, söz konusu rakamlar nedeni ile küresel bir durgunluk olması kaçınılmaz olur. Ve bu küresel durgunluk  hükümetlerden ve dünya çapında ki herkesten büyük olumsuz dikkatleri üzerine çekecek. “

Vinny’ e göre ; ekonomi üzerinde ki etkiler daha da ciddi bir boyutta olabilir. Piyasa diğer endüstrilere kıyas ile küçük kalmasına rağmen, sonunda 1 trilyonluk dolarlık bir piyasa değerine ulaşabilir ve bununla beraber yalnızca birkaç ülkeyi değil dünyada ki bir çok ülkeyi hatta bölgeyi etkileyeceği kaçınılmaz olur.

Bitcoin evrensel bir para olma yolunda ilerliyor mu? Ya da günlük hayatta kullanılan para kadar aktif olabilecek mi? Bunların yanıtı zamanla Bitcoin’ in faaliyet ve işlevselliğine bağlı olarak yanıt bulacaktır.

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …