Home / Genel Siteler / Bitcoin’ in Yasaklanması Ekonomiyi Derinden Sarsar!

Bitcoin’ in Yasaklanması Ekonomiyi Derinden Sarsar!

Bitcoin’ in Yasaklanması Ekonomiyi Derinden Sarsar!

Bitcoin gibi şeylerden çok etkileniyorum. Ancak bu konuda çok fazla engel görüyorum ve ABD içerisinde tarihte benzer şeyler yaşandı. Bir zamanlar altın yasa dışı ilan edilmişti ve üzerinizde altın ile görülürseniz hapse giriyordunuz. Ben bunun Bitcoin için de geçerli olabileceğini düşünüyorum.”

Bu ifadeler Amerikalı yatırımcı Jim O’ Shaughnessy’ e ait. Bitcoin’ in ne kadar önem arz ettiğini, gerek ekonomide gerek gündelik hayatta artık insanların yaşamlarının bir parçası haline geldiğinin altını çizdi. Bitcoin 10 yıllık bir geçmişine rağmen bir çok insanın güvenini kazanmayı başardı. Bu başarının ana temelinde yatan unsur insanların Bitcoin’ i yatırım amaçlı görüp zaman zaman büyük kazançlar edilmesi ile kazanılan büyük servetlerdir.

Günümüzde özellikle Amerika Birleşik Devletlerin’ de Bitcoin gündelik yaşamın bir parçası olarak görülüp kullanılıyor. Bitcoin karşılığında; Bir mağazan alış veriş yapıp kıyafet alabiliyor ,bir pizzacıdan pizza yiyebilir, bir kafe’ den kahve içebilir. Ve ödemeyi Bitcoin ile yapabiliyor. Yine özellikle Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere bir çok ülkede de Bitcoin ile alışverişler yapılabiliyor. Kanada’ da Bitcoin karşılığında satıla evlerden, Bitcoin karşılığında satılan kiliseye kadar bir çok maddi değer yüksek mülkler günümüz de Bitcoin karşılığında satılabiliyor. Ülkemizde;  İstanbul’ da bir market  Bitcoin kabul ediyor. Ve bir çok örnek daha mevcut bu konuda. Bitcoin’ in şu an ki konumun da yasaklanması ekonomi başta olmak üzere bir çok yatırımcı için bazı noktalar da çöküş demektir.  Bitcoin’ in yasaklanması gibi bir durum söz konusu olması halinde büyük sarsıntılar yaşanacağı ve karışıklığa sebep olacağı muhtemel bir ihtimal olarak görülüyor.

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …