Home / Genel Siteler / Bitcoin İniş  Yaşarken Tezos Yükseldi!

Bitcoin İniş  Yaşarken Tezos Yükseldi!

Bitcoin İniş  Yaşarken Tezos Yükseldi!

Lider kripto para birimi Bitcoin geçtiğimiz haftalar da gördüğü oldukça sert volatiliteyi lehine çevirmişti. Akabinde Çin Başkanı tarafından yapılan açıklamalar ile Bitcoin yeniden 10.000 dolar bandına ulaşmıştı. Bu seviye de çok direnemeyen Bitcoin, önce 9.000 dolar bandına daha sonra da önemli bir destek noktası olan 8.600 dolara kadar kırılma yaşadı. Bir kaç gün ise genel anlamda düşüş yaşayan Bitcoin 8.600 dolar seviyesinin altına geriledi ve bir günde ortalama % 2 gibi bir düşüş yaşadı.

Söz konusu Bitcoin’ in düşüş yaşaması sırasında Tezos ise % 11 ‘ lik bir yükselme ivmesi yakaladı. Kripto para analistlerinden Horus Hughes’ un Coin Telegraph’ a verdiği açıklamalarda  Bitcoin’ in yeniden 8.500 dolar bandına gerileyebileceğini ve bu gerilemenin de kalıcı olması ihtimalini muhtemel gördüğünü ifade etti.

Öte yandan Ethereum, XRP için de benzeri bir durum söz konusu. Ehtereum son 24 saat içinde % 2, XRP % 2,06 oranında düşüş yaşadı. Bunun yanı sıra önde gelen alt coin’ lerden Tezos ise diğer alt coinlerin aksine % 11 yükseliş yaşadı. Yaşadığı yükselme ile Tezos şu an için bazı kesimden insanların dikkatini çekmeyi başardı. Bu düşüş’ ün kısa vadeli’ mi olup yoksa süre gelen zamanda da devam edeceği konusunda henüz net bir bilgi yok.

Genel kripto para birimi piyasa bonosu şu anda 238 milyar dolar civarında ve Bitcoin toplamın bu rakamın % 65.8’ini oluşturuyor.

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …