Home / Genel Siteler / Bitcoin Madenciliği ve Zorluğu!

Bitcoin Madenciliği ve Zorluğu!

Bitcoin Madenciliği ve Zorluğu!

Veriler, Bitcoin (BTC) madenciliği zorluğunun 8 Kasım’ da ki 2018 fiyatının düşük olmasından bu yana herhangi bir zamanda aşağı doğru ayarlandığını gösteriyor.

Girişimci ve kripto para birimi yorumcusu Alistair Milne’nin Pazartesi günü belirttiği gibi, ağın en son yeniden düzenlenmesinden sonra zorluk % 7 oranında düştü.  Bitcoin madenciliğinin zor olması  Bitcoin ağının manevra yaptığını ortaya koyuyor. Madenciliğin zorluğu, madencilerin Bitcoin ağındaki işlemleri doğrulamak için gerekli denklemleri çözme çabaları anlamına geliyor. Daha yüksek bir zorluk blok ödülleri için rekabetin daha yüksek olduğunu, düşüşlerin daha fazla katılımı teşvik ettiğini gösterir.

Mekanizma, Bitcoin için kendi kendini sabitleyen bir cihaz olarak işlev görür ve fiyat veya ağ etkinliği önemli ölçüde düştüğünde bile ağ güvenliğinin yeterli olmasını sağlar.

Aralık 2018’deki son 5,1 trilyonun altında, Bitcoin 3,100 dolar seviyesinde işlem görüyordu, zorluk 2019 boyunca artımlı olarak arttı. Ekim ayının sonlarında metrik, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 13,7 trilyona ulaştı ve şimdi 12,7 trilyona düştü. Blockchain izleme kaynağından elde edilen verileri gösteriyor. Milne ;  “Madencilik maliyetini (ortalama olarak)  8000 dolar” olarak doğruladı gibi göründüğünü belirtti.

Aynı zamanda, Bitcoin’ in ağ hash oranının Pazartesi günü baştan aşağı yükseldiği ve benzer şekilde son haftalarda daralma yaşandığı görüldü.

Basın zamanında, işlem gücünün doğrulanması için ne kadar bilgi işlem gücünün tahsis edildiğinin bir tahmini olan karma oranı, bir kez daha saniyede 100 quintilyon karma elde etti.

Hareket, büyük bir Bitcoin madenciliği sağlayıcısı olan Argo Blockchain’in geçtiğimiz hafta boyunca devasa çevrim içi Bitmain’ den 500 yeni Antminer S17 kulesi getirdiğini açıkladı. İngiltere merkezli bir şirketin şu anda 7.000 civarında madencisi var ve 2020 yılının sonundan itibaren toplamı 17.000’e çıkarmayı planlıyor. Cointelegraph’ın da bildirdiği gibi, madencilik şirketleri genel olarak sektörün gelecekteki karlılığı konusunda çekingen olmaya devam etmektedir. Bir diğer önemli oyuncu olan Canaan Creative’in bu ay 400 milyon dolarlık ilk halka arz veya halka arzdan geçeceği bildiriliyor.

Aynı zamanda, Bitmain, yetkililerin sonuçta dünyanın en büyüğü olabileceğini söyleyen bir Teksas maden çiftliğinin genişletilmesiyle de ilerliyor.

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …