Home / Genel Siteler / Bitcoin Ne Zaman 1 Milyon Dolar Olacak?

Bitcoin Ne Zaman 1 Milyon Dolar Olacak?

Bitcoin Ne Zaman 1 Milyon Dolar Olacak?

Lider kripto para birimi olan Bitcoin fiyatı ile alakalı uzun vadeli tahminler gündem de yerini koruyor. Son dönemlerde  trend haline gelen analist yorum ve tahminleri bir çok Bitcoin haberi arasında yerini alıyor.  Bir analiste göre ; hiçbir dış faktör olmadan; yalnızca belirli bir enflasyon altında, Bitcoin fiyatının ne zaman bir milyon dolara çıkacağını araştırdı. Bu sorunun yanıtı oldukça ilginç ve tuhaf yanıt buldu.  Analistin Bitcoin fiyatının ne zaman 1 milyon dolar olacağının cevabı ; 2250 yılı olarak bulundu.

Sınırlı sayı ve arza sahip olan lider kripto para birimi Bitcoin ; buna karşın enflasyon ile uğraşan bir dolar cinsinden değer alıyor. Sade bir dil ile şöyle denebilir ; bir fon bankaya 1 milyon dolar yatıracak olursa, senelik % 2 enflasyon altında bu rakamın alım gücü sene sonunda 980 bin dolara düşecektir. Bu düşüşün yaşanmasına binaen Bitcoin enflasyona uğrayan bir model olmadığından dolayı, bu %’ 2 ‘ lik enflasyon ile beraber, sene sonunda % 2 ‘ lik bir artış yaşanıyor. Kısaca 1 milyon dolarlık Bitcoin o senenin sonunda 1 milyon 20 bin dolar ediyor.

Durum böyle olunca yıllar boyunca şayet hiçbir Bitcoin artışı olmadan devam etse bile Bitcoin fiyatı 2250 yılında 1 milyon dolara çıkacaktır. Bu alanda bir çok farklı gelişmelerin yaşanacağını da unutmamak gerekir. Bitcoin fiyatının her dönem değiştiği gerçeği herkes tarafından kabul görüyor fakat Bitcoin fiyatının uzun vadede doğru bir karar olacağı muhtemel.

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …