Home / Genel Siteler / Bitcoin Önce Neden Yükseldi? Ve Sonra Neden Düştü? Bitcoin Ay’ ı Trendine Girmeye Mi Hazırlanıyor?

Bitcoin Önce Neden Yükseldi? Ve Sonra Neden Düştü? Bitcoin Ay’ ı Trendine Girmeye Mi Hazırlanıyor?

Bitcoin Önce Neden Yükseldi? Ve Sonra Neden Düştü? Bitcoin Ay’ ı Trendine Girmeye Mi Hazırlanıyor?

Son günlerde özellikle son 10 gün içerisinde Bitcoin çok hızlı bir şekilde değer kaybediyor. Değer kaybetmesi ile beraber bir çok analist ve uzman bu kayba karşı herhangi bir fikir sahibi değiller.  Geçen ay hızlı bir yükselme tablosu sergileyen Bitcoin ilk etapta 3.000 dolar arttı. Hatta bu artışı analistler boğa koşusu için hazırlık olarak nitelendirmişti.  Aksine başka bir kitle ise bu artışı, sahte bir pump olarak değerlendirip Bitcoin ayı trendine girmek için hazırlanıyor diye nitelendirdi.

Bitcoin Facebook’ un yeni kripto para birimi projesi Libra ile alakalı Mark Zuckerberg’ in duruşmaya katılması ile bazı sıkıntılı dönemlerden geçti.  Akabinde Bitcoin ayı piyasası için hareketlendi. O dönemde para birimi büyük bir satış baskısı ile karşı karşıya kaldı. Ve sonrasında 7.000 dolar bandının da altına geriledi. Daha sonra Çin devlet başkanı Xi Jinping’ den Blockchain teknolojisi ile alakalı uzun bir aradan sonra olumlu haberler duyuldu.

Çin başkanının açıklamalarının ardından Bitcoin fiyatı 10.000 dolar seviyesinin üstüne çıktı. Buradanda çıkarılan sonuç Çin’ in söz konusu kripto para piyasasında ki yeri ve önemi.

Ayrıca Bakkt toplanmaya başladı ve hemen ardından Bitcoin vadeli sözleşmelerinde 2 milyon dolardan daha fazla işlem hacmi kaybetti. Hepsinin toplamında sonuç olarak Bitcoin’ in ani yükselmelerine katkı sağladı ve de Bitcoin bir kez daha uzun bir zamandan sonra 10.000 doların üzerinden işlem gördü. Çok zaman geçmeden Bitcoin yeniden düşüş trendine kapıldı.

1 haftaya yakın bir süredir Bitcoin oldukça hızlı bir şekilde değer kaybediyor. Bu düşüş bir çok insana göre ayı piyasasına hazırlıktı.

Fakat aksine bütün bu yaşananlara rağmen Bitcoin ayı piyasasına zemin oluşturmak yerine boğa koşuşlarına yer arıyor. ( ?) Buna örnek olarak; Bitcoin boğalarından biri olan Tım Draper’i verebiliriz.  Tım Draper  Bitcoin’ in birkaç yıl içerisinde 250.000 dolara ulaşacağını iddia ediyor.

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …