Home / Genel Siteler / Bitcoin Pankartı Açarak Servet Sahibi Oldu!

Bitcoin Pankartı Açarak Servet Sahibi Oldu!

Bitcoin Pankartı Açarak Servet Sahibi Oldu!

Sıra dışı, ilginç, bir o kadar dikkat çekici Bitcoin haberlerine bir yenisi daha eklendi.

Bundan kısa bir süre önce Kanada’ lı  bir çiftin yatırım amaçlı evlerini 27.1 Bitcoin karşılığında satışa çıkardıklarını sizlerle paylaşmıştık.  Daha önce hesabında unuttuğu 27 dolar değerinde ki Bitcoin ile birkaç yıl da hesabında ki Bitcoin’ leri hatırladıktan son yüzlerce hatta binlerce katlanan Bitcoin ile servet sahibi olan Kristoffer Koch’ u hatırlarsınız. Bu defa ki haberimiz ise haber başlığımızdan da anlayacağınız üzere bir üniversite öğrencisi gencin pankart açması ile bir anda Bitcoin ile servet sahibi olması.

2012 yılında her hafta farklı üniversite kampüsünde çekilen ve ESPN kanalında yayınlanan  üniversite futbolu şovunda üzerinde Bitcoin logosu ile beraber Bitcoin  cüzdanının QR kodu bulunan bir pankart açmıştı. Bu pankart ESPN yayınında görüldü ve görülme ile Bitcoin topluluğu arasında hızla yayıldı. Bu pankartın yayılması ile üniversite öğrencisi genç servet sahibi oldu.

Bitcoin 2013 yılının Kasım Ayında 1100 dolardan işlem görüyor iken bu pankartı reklama dönüştürmek isteyen Bitcoin topluluğu belli bir isimli cüzdana ( pankart sahibine ) 100 işlemde toplam 22 ‘ den fazla Bitcoin gönderdi. Hatta bununla sınırlı o-kalmadı ve bu cüzdana 44 Bitcoin transfer edildi. 44 Bitcoin’in bugünkü değeri yaklaşık 400,000 dolar. Fiyat, 20,000 dolara çıktığında cüzdandaki miktar, 800,000 doları aşıyordu. Transferler ile Bitcoin zengini olan genç ilginç bir şekilde Bitcoin zengini olarak hem zengin oldu hem de isminde tuhaf bir şekilde söz ettirdi.

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …