Home / Genel Siteler / Bitcoin Sahibi Olduğunu Açıklayan Ünlü İsim!

Bitcoin Sahibi Olduğunu Açıklayan Ünlü İsim!

Bitcoin Sahibi Olduğunu Açıklayan Ünlü İsim!

21.yüzyılda ve gelişen teknoloji çağında özellikle bir çok işin ve eylemin sanal ortamda yapıldığı, hatta ilerleyen yıllarda artacak olan sanal ortamın daha da faal olacağı, Bitcoin gibi sanal ortam parası olan şu dönemde bildiğimiz ve bilmediğimiz aslında bir çok isim Bitcoin sahibi.  Bunlardan biride PayPal CEO’ su Dan Schulman.

Dünya’ nın en büyük ve en köklü çevrim içi ödeme işleyicilerinden olan PayPal’ ın CEO’ su son yaptığı açıklamalarda Bitcoin sahibi olduğunu açıkladı. Hatta Bitcoin dışında hiçbir kripto para kullanmadığını da belirtti.  Bulunduğu şirketin Libra adlı projesinden ayrılan CEO ayrılma nedenine de açıklık getirdi.  CEO’ ya göre ; Libra Başkanı David Libra fikrini PayPal’ a ilk yönlendirdiğinde şirket için Libra çok tuhaf ama bunun yanında umut veren bir proje olarak görülüyordu.  Fakat daha fazla araştırma yaptıklarında projenin hayata geçmesi için yapılması gereken çok fazla şey olduğunu gördüler. PayPal’ ın kendi yol haritasına odaklanması gerektiğini ve de kaynaklarını kendisine harcamasının daha mantıklı olduğunu belirtti. Bununla beraber iki şirketin gelecekte yeniden güç birliği yapmasının söz konusu olmadığını da vurguladı.

CEO Dan Schulman kripto para  hakkında görüşlerini şöyle açıkladı ;

“Bu kripto paraların ilginç bir fikir olduğunu ve insanların onlarla biraz ticaret yaptığını düşünmediğim anlamına gelmiyor. Şu anda kripto paralar paradan ziyade daha çok emtialara benziyor. Ancak farklı ülkelerde ve alternatiflerden daha istikrarlı olabilecekleri farklı yerlerde kullanılmaları düşünülebilir.”

Bunun yanı sıra CEO Dan Schulman  yüksek fiyat hareketliliğinden dolayı PayPal kullanan trader’ ların kripto paralara çok fazla ilgi göstermediğini de belirtti.

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …