Home / Genel Siteler / Bitcoin Üzerinde ki Satış Baskıları Bitcoin Fiyatını Düşmeye Mi İtiyor?

Bitcoin Üzerinde ki Satış Baskıları Bitcoin Fiyatını Düşmeye Mi İtiyor?

Bitcoin Üzerinde ki Satış Baskıları Bitcoin Fiyatını Düşmeye Mi İtiyor?

Lider kripto para birimi Bitcoin ( BTC ) bir kaç günde yaşamış olduğu % 7’ lik bir düşüş eğilimi yatırımcılar da büyük hayal kırıklığına neden oldu.  9.300 dolar bandından 8.676 dolar bandına kadar gerileyen Bitcoin’ in son rallisi yatıştığından teknik sinyaller lider kripto para  Bitcoin’ in daha fazla negatif baskı ile  karşılaşabileceği ihtimali üzerinde duruyor. Ve muhtemel olarak bu negatif enerjinin varlığının kesin olduğu söylenebiliyor.

Bitcoin yaşadığı ralliler ve de dalgalanmalar ile piyasa geneli baz alındığında , önemli bir konuma sahip.  Bitcoin’ in ekonomide olan yeri ile alakalı daha önce bir konu paylaşmıştık. Özellikle Amerika Birleşik Devletlerin’ de Bitcoin’ in ekonomi de etkisinin ciddi mana da yer edindiği çok bariz bir şekilde kısmen herkes  tarafından kabul görüyor.

Bitcoin’ in 50 ve 200 günlük hareketli ortalamaları arasındaki işlem aralığının Haziran ayından bu yana en dar seviyeye gerilediği ve bunun bir sapma noktasının ufukta olabileceğine işaret ettiği kaydedildi. Bloomberg’ e göre, lider kripto para halihazırda 50 günlük hareketli ortalamanın altında yer alırken 200 günlüğün altına bir düşüş satış sinyalini tetikleyebilir.

Bitcoin, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping’in Blockchain yatırımlarını artırmaya meyilli olduklarını söyledikten sonra elde ettiği kazanımların büyük çoğunluğunu sildi. 26 Ekim günü 10,350 doları gören kripto para, TSİ 11.20 itibari ile 8600 dolardan alınıp satılıyor.

Dünya genelin de büyük önem ve arza sahip ve lider kripto para birimi olan  Bitcoin ; an itibari ile 8.597 dolar değerinden işlem görüyor.

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …