Home / Genel Siteler / Bitcoin Varken Libra Yanlış Tercih!

Bitcoin Varken Libra Yanlış Tercih!

Bitcoin Varken Libra Yanlış Tercih!

Bitcoin dururken Libra yanlış tercih! Bu açıklamanın sahibi ABD temsilcisi Warren Davidson’a ait. Warren , Facebook ‘un Calibra Cüzdanına lider kripto para Bitcoin’i eklemesinin Libra’dan daha iyi bir fikir olabileceğini söyledi.

Warren geçen hafta verdiği röportaj da Facebook’un libra isimli stablecoin açıklaması sosyal medyada mevcut olan bütün sorunları açığa çıkaracağını söyledi.  Warren Temmuz ayında Libra ile ilgili yapılan Kongre oturumlarının  Facebook’a yönelik  düzenleyici baskıyı artırdığını söyledi. Bir çok sorunun Libra’dan kaynakı değil Facebook’un kendisi ile alakalı olduğunu belirtti.  Warren Davidson şu ifadeleri ile şaşırttı ;  “  Facebook zaten içeriği filtreliyor. Bazı insanlar önyargılı davranıyor. Bazı insanlar ise  bu durumun güvenli alanını koruduğunu düşünüyor.  Sonuç olarak ; filtrelenmiş konuşmamı mı yoksa özgür konuşmamı mı istiyoruz? Filtrelenmiş işlemler mi yoksa özgürlük mü istiyoruz? “ dedi.

Libra gibi merkezileştirilmiş özel bir girişim sayesin de daha iyi anlayabilmeleri için ideal bir araç olduğunu finans sektörü gözlemcileri savundu.  Davidson ise bunun gerçekten de konuştuğu bir çok kişide  bu etkiyi oluşturduğunu belirtti.

Warren ; Libra bir ödeme aracı olarak kesinlikle mevcut statükoyu bozabilirdi.   Facebook ve Google gibi teknolojinin önde gelen isimleri kısmen yarı egemen mülkler edinerek hükümetlerin otoritesine meydan okumaya başladıklarının altını çizdi. ABD Temsilciler Meclisinin Finansal Hizmetler Komitesi’nin başkanı Maxine Waters, Temmuz ayında Libra’ya yönelik yapılan kongre oturumlarında, daha önce Facebook tartışmaları sırasında ortaya çıkan kaygılar ile platformun bir stablecoin çıkarma teklifine dair kaygıların ilişkili olduğunu söyledi.

 

 

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …