Home / Genel Siteler / Bitcoin ve Ethereum Ekonominin Neresinde?

Bitcoin ve Ethereum Ekonominin Neresinde?

Bitcoin ve Ethereum Ekonominin Neresinde?

Lider kripto para birimi Bitcoin ve alt coin’lerin başında gelen Ethereum piyasa değerleri baz alındığında ilk iki sırayı yer edinen kripto para birimi olarak gündemde yerini koruyor.  Ayrıca Bitcon’ in anı sıra Ethereum’ da Bitcoin’ den sonra gelen ve en büyük coinler arasına giren  kripto paranın başında geliyor.  Kripto paralar ekonomi için ne ifade ediyor? Yada başka bir deyişle  dijital paraların şahı Bitcoin ve alt coin’lerin lideri Ethereum’ u ekonomide neyi temsil ediyor? Şimdi bu sorulara yanıt arayalım.

Bir kripto para yorumcusu olan Chris Burniske’ in sosyal medya üzerinden yapmış olduğu son açıklamalarda  Bitcoin ve Ethereum gibi güçlü  teminat ekonomilerini temsil ediyor. Chris Burniske’ nin sosyal medya üzerinden yayınlamış olduğu mesaj da ;

“Hem Bitcoin hem de Ethereum zaten zorlu teminat ekonomilerine güç veriyor. Bu durum, bankalar için önemli olduğundan takip edilmelidir. “

Chris Burniske daha önceleri Bitcoin hakkında bazı tahmin ve iddialarda bulunmuştu.  Chris Burniske Nisan ayında yapmış olduğu bir açıklama da Bitcoin’ in bir sonra ki boğa trendinde Bitcoin’ in piyasa değerinin 1 trilyon dolara ulaşacağını vurgulamıştı. Chris Burniske yine sosyal medya üzerinden başka bir paylaştığı mesajda Bitcoin’ i teminat olarak bulundurmanın ileride bir değişim aracı olarak da kullanılmasını sağlayacağını dile getirdikten sonra  ; Uzun vadede değer deposu olarak kullanılan varlıkların (BTC, DCR, ETH) bir değişim aracı olarak yollarına devam edeceklerini düşünüyorum.” Dedi.

Chris Burnike Ethereum’ un da etrafında gelişen bir teminat ekonomine sebep olduğunu belirtiyor. Yine Chris Burnike ‘ e göre kripto para birimlerinin teminat ekonomisi içinde yer almalarını vede ileride volatilitenin azalmasını da sağlayabileceğini ifade etti.  Ortaya çıkan raporda ise; Bitcoin  2019 yılının üçüncü çeyreğin de kripto para birimleri içinde ki en iyi teminat seçeneği olarak yerini aldı.

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …