Home / Genel Siteler / Bitcoin Yine Düştü! Bu Düşüş’ün Arkasından Güzel Bir Haber Geldi! 

Bitcoin Yine Düştü! Bu Düşüş’ün Arkasından Güzel Bir Haber Geldi! 

Bitcoin Yine Düştü! Bu Düşüş’ün Arkasından Güzel Bir Haber Geldi! 

Gece saatlerin de Bitcoin yine düştü. Çarşamba gününe gözlerini düşüşle açan Bitcoin kayda değer bir düşüş yaşadı. 8 bin 200 dolar değerin de seyir eden Bitcoin bulunduğu seviyenin altına düştü ve yine yatırımcılarını tedirgin etti.

Uzun süredir ardı arkası kesilmeyen düşüşler yaşayan Bitcoin kendini bir türlü toparlayamıyor ve sürekli yükseleceği vaat edilirken aksine düşmeye devam ediyor. Daha ne kadar düşeceği hakkında kimse net bir şey diyemiyor. Bitcoin düşmeye devam ederse tahmin ve fikirlere göre 7500 doları göreceği söyleniyor.

Analistlere göre Bitcoin’in tekrardan zirveye doğru yol olması ve tahtına geçebilmesi için bütün satış baskısından kurtulması gerekiyor. Analistler;  bunun için Bitcoin’in ilk etapta çok düşmesini olumlu olarak düşünüyorlar. Şöyle ki; ne kadar çok gerilerse o kadar hızlı yükselir gibi bir düşünce oluşuyor.

Gece ciddi bir düşüş yaşayan Bitcoin sabah tekrar düştüğü yerden kalkıp 8 bin 200 dolar seviyelerine ulaştı. Sürekli yatırımcıları telaşlandıran ve yatırım yapıp yapmama konusun da ikilemde bırakan Bitcoin ciddi düşüşleri kadar bir o kadar da ciddi yükselmeler de yaşayacak mı?

Şimdi Bitcoin İle İlgili Güzel Bir Haber Verelim;

UNICEF artık Bağışları Bitcoin Olarak Kabul Ediyor!

UNICEF yen iteknolojilere ayak uydurmak ve ödeme işlemlerine yeni bir adım atıp bunu resmi olarak duyurdu. UNICEF’ e  bağış yapmak isteyen insanlar artık Bitcoin veya Ethereum ile bağış gönderebilecek.  Konu hakkında yayınlanan açıklamalara göre ;oluşturulan bu fonun 1000 Bitcoin ve 10.000 Ethereum gibi bir bağış limiti var. UNICEF  ayrıca ilk bağışı Ethereum Founation’dan aldığını ve şimdiden 1 adet Bitcoin ve 10 Bin adet Ethereum topladığını söyledi.  UNICEF’ın bu adımı ile ilgili yönetim de ki Christina Lomazzo şu açıklamayı yaptı ;

“ Her blok zincirden ayrı ayrı veri toplayıp paranın nereye aktığını göstermeye çalışacağız. O yüzden bundan böyle UNICEF’e gönderdiğiniz paraların nereye gittiğini görebileceksiniz. İsterseniz bizzat kendiniz kontrol edip denetleyebileceksiniz.

Bitcoin için yapılan bütün olumsuz haber ya da diğer düşünceleri bir kenara bırakıp artık Bitcoin’in adım adım hayatımıza girdiğini kabul edelim. UNICEF’in atmış olduğu bu adımla beraber Bitcoin aslında bir daha büyük bir başarı kazandı. Henüz 10 senelik bir geçmişi olmasına rağmen 10 sene için de milyonlarca insana ismini duyurup bir çok alan da ismini duyurup aktif halde bulunması Bitcoin’in ne kadar kısa bir süre de ne kadar büyük işlere imza attığının göstergesidir.

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …