Home / Genel Siteler / Bitcoin Yükselmeye Hazır Mı?

Bitcoin Yükselmeye Hazır Mı?

Bitcoin Yükselmeye Hazır Mı?

Lider kripto para birimi Bitcoin yaşadığı ralliler ile en son akşam saatlerinde yeniden yükselişe geçti.  Kısmen 6.700 dolar bandından yeniden 7.300 dolar seviyesine olan Bitcoin fiyatı,Çin’ in Bitcoin üzerine inşa edip kurduğu Blockchain teknolojisini destekleyeceği bilgisinden hemen sonra günlük bazda en büyük ve istikrarlı düşüşlerini yaşamıştı. Ancak altı çizilmesi gereken, sosyal medya metriğine göre; Bitcoin fiyatı Çin’ den gelen haberler ile başlayan pump kadar güçlü bir yükselişe hazır denebilir. Uzman ve analistlerin geleneksel ya da dijital bir nesneye olan yatırımcı ilgisini kenara atmamak adına bakıla’ bilinecek bir çok faktör söz konusu. Ana temelleri ilk ve en önemli faktör iken, temellerinin incelenmesini tekniz analiz için fiyat grafikleri izliyor. Yatırımcının duygu durumunu temsil etmek adına  bir diğer  faktör ise duyarlılıktır. Bu duyarlılığın nizami bir şekilde ölçülmesi zor olabilir fakat sosyal medyanın gün yüzüne çıkması ile bir varlığa gösterilen duyarlılık seviyesinin belirlenmesi doğal ve basit bir hale geldi.

TIE’ den ( Dijital varlık veri sağlayıcısı) gelen bazı bilgilere göre ; Tweet- Sentiment ya da sosyal medya platformunda ki Bitcoin ilgili Twitter etkinliklerinin sayısı en son Çin pump’ ın da görülen seviyeye ulaştı.

Kasım ayına girmeden Ekim ayının sonuna yaklaşırken Bitcoin fiyatında tarihi bir dalgalanma yaşanmıştı.  Bir saatten  daha kısa bir sürede Bitcoin % 13 düşüş yaşayıp 7.300 dolar bandından 10.500 dolara gerilemişti.  Fakat bu dalgalanma eski desteğin düşüş eğilimi idi. Sonrasında ise Bitcoin fiyatı hızlı bir şekilde düşmeye başladı fakat tweet-sentiment metriğinin bir kez daha yükselmesi ile beraber fiyat Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’ in açıklamaları takip ettiği gibi hareket etmesi sonucun da başka bir güçlü Bitcoin fiyat dalgalanması yaşanması muhtemel olarak görülüyor.

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …