Home / Genel Siteler / Bitcoin’e Yatırım Yapılmalı Mı? Bitcoin’e Yatırım Yapılır Mı? Bitcoin’e Yatırım Yapmak Mantıklı Mı?

Bitcoin’e Yatırım Yapılmalı Mı? Bitcoin’e Yatırım Yapılır Mı? Bitcoin’e Yatırım Yapmak Mantıklı Mı?

Bitcoin’e Yatırım Yapılmalı Mı? Bitcoin’e Yatırım Yapılır Mı? Bitcoin’e Yatırım Yapmak Mantıklı Mı?

 

Şuan için aranan ve merak edilen konulardan biri ise Bitcoin’e yatırım yapmanın doğru olup olmadığı.  Bitcoin ile henüz tanışmamış ve ne olduğunu bilmeyen insanlar mevcut. Bitcoin kısaca sanal para dediğimiz normal para gibi elimize alamadığımız kripto paraların lideri vasfını alan paradır. Gün geçtikçe yaygınlaşan adını sık sık duyurup hayatımıza yavaş yavaş girip yer edinen Bitcoin’e yatırım yapmanın mantıklı olup olmadığını merak eden milyonlarca insan var. Bitcoin’e yatırım yapmak sağlıklı mı?

Öncelikle Bitcoin hakkında es geçmememiz gereken bir nokta var. Bitcoin’i tanımayıp araştıran insanlar için ya da nereden ne şekilde alacağını bilmeyenler için dipnot düşelim. Bitcoin’i internet üzerinden belli sitelerden almak mümkün. Ancak bu sitelerin güvenilir olup olmadığını araştırmanız gerekiyor. Çünkü Bitcoin dolandırıcıları gün geçtikçe artıyor ve yaygınlaşan Bitcoin hırsızlığına karşı güvenlik önlemlerinizi almanız gerekiyor. Bitcoin satın almak için hesap açtıktan sonra Bitcoin madenciliği dediğimiz kişisel cüzdanınızı da korumanız gerekecek. Bunun içinde ortak modemlerden bağlandığınız zaman, başka bir telefondan yada tabletten, bilgisayardan girdiğiniz zaman kesinlikle hesaba çıkış verip vermediğinize dikkat edin. Ayrıca şifrenizi ve mevcut hesabınızla alakalı hiç bir bilgiyi kimse ile paylaşmayın. En yüksek tedbirleri en güvenli şekilde alın.

Bitcoin uzun vadede kazandıran yatırımdır. Bir çok analist bir çok Bitcoin zengininin savunduğu bu görüşe insanların katılıp katılmama oranı da iki görüş olarak birbirinden ayrılıyor. Şöyle diyebiliriz; Bir taraftan Bitcoin’in tavan yapacağını düşünen insanlar var öte yandan Bitcoin’in dibe çakılacağını söyleyen insanlar mevcut.  Elbette bunlar tamamen fikirlerden ibarettir. Çünkü Bitcoin’in asla ineceğini kimsenin bilemeyeceği gibi çıkacağını da kimse bilemez.  Burada yazmış olduğumuz yazılar hiç bir şekilde caydırıcı ya da ikna edici mahiyette değildir. Sadece bilgi maksatlıdır bu yüzden her ihtimali düşünüp karar verecek olan kişinin bütün olabilecekleri varsayıp öyle davranması gerekir. 

Bitcoin 10 yıllık bir geçmişe sahiptir. 10 yılda adını bir şekilde insanlara duyurup popülarite kazanması da tebrik edilecek bir olaydır. Ayrıca zengin yaptığı insan sayısı da oldukça fazladır. Tabii bunlar yatırım yapmayı düşünen insanlar için geçerli veya yeterli birer neden değildir. Şayet yatırım yapmak yada al-sat işleri yapmak istiyorsanız önce  Bitcoin’in geçmişini araştırmanız, alım satım işlerinde bilgi ve tecrübe sahibi olmanız gerekir. Kazanabileceğinizi düşündüğünüz her işte kaybedebileceğinizi de unutmayın Her iki ihtimalin doğuracağı sonuçlara hazır iseniz, Başarılar!

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …