Home / Genel Siteler / Bitcoin’i Kredi Kartı Veya Bankamatik Kartı İle Harcamak!

Bitcoin’i Kredi Kartı Veya Bankamatik Kartı İle Harcamak!

Bitcoin’i Kredi Kartı Veya Bankamatik Kartı İle Harcamak!

Bitcoin ilk çıkış yıllarında 2009 yılında alışveriş yapmak oldukça zor ve şartlar elverişsizdi. Fakat  2017 yılında Bitcoin’ in şaşırtıcı  yükselişi Bitcoin’ e gözlerin çevrilmesine neden oldu. 2019 yılın’da, Bitcoin’ in çıkış tarihi olan 2009 yılı ile neredeyse alakası kalmadı. Bugün, Bitcoin’ i neredeyse herhangi bir yerde basit bir yol ile harcamak mümkün. Bitcoin, bir çok perakendeci şu an kabul ediliyor. Dubai’ de ki emlakçılar Bitcoin kabul ederken,  otel rezervasyonu web siteleri, Steam gibi oyun platformları da Bitcoin kabul ediyor.

Gün geçtikçe artan sayıda ödeme platformu artık Bitcoin kredi kartları ve ön ödemeli Bitcoin banka kartları sunmaktadır. Bir Bitcoin kredi kartınız veya bankamatik kartınız olduğunda, mağazada bir QR kodu taramak için endişelenmenize gerek yoktur ve işlemin tamamlanması için 10 dakika beklemeniz gerekmez. Bunun yerine, tek yapmanız gereken Bitcoin bankamatik kartınızı veya kredi kartınızı VISA veya MasterCard kullanacağınız kadar kolay kullanmaktır. Bir bankamatik kartı veya kredi kartı ile Bitcoin harcarken, özel mağazalardan alışveriş yapmanıza bile gerek yok! Perakendecilerin özel bir donanıma sahip olmaları gerekmez. Hatta perakendeciye Bitcoin kullandığınızı söylemenize gerek yoktur. Bunun yerine, Bitcoin kartınızı çıkarın ve herhangi bir banka kartı veya kredi kartıyla ödeyeceğiniz gibi ödersiniz.

Birçok ödeme platformu temassız kart hizmeti sunar. Bu kartla POS makinesine dokunmanız halinde ödeme anında tamamlanır. Perakendeci Apple Pay, Samsung Pay ve benzeri seçenekleri kabul ederse, temassız kart sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Bu kartların görünmeyen yüzünde ki işlem aslında basittir. Kartı normal hayatta kullanmadan önce, Bitcoin yüklemeniz gerekecektir. Ödeme platformu, Bitcoin’ i, Bitcoin’in mevcut piyasa fiyatına bağlı olarak USD’ye (ya da başka bir geçerli para birimine) aktarır. Bu işlem ile şu gerçekleşir; “  Karta şimdi fiat para birimi yüklenmiştir ve Bitcoin bakiyenizden düşülmüştür. “ Bir çok Bitcoin banka kartı ve kredi kartı kullanımı ücretsizdir. Çoğu kart, banka tarafından sunulan geleneksel VISA ve MasterCard kartlarından daha ucuz döviz ücretleri de sunar. Bu da Bitcoin’ i normal yaşamda harcamak oldukça kolay hale getirdi.

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …