Home / Genel Siteler / Bitcoin’in EFT İle İlgili Kararı Belli Oldu! İşte Bitcoin’in EFT Kararı!

Bitcoin’in EFT İle İlgili Kararı Belli Oldu! İşte Bitcoin’in EFT Kararı!

 

Bitcoin’in EFT İle İlgili Kararı Belli Oldu! İşte Bitcoin’in EFT Kararı!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Bitwise’ın  bazı kuralların değişme önerisini ret etti. Bitcoin ETF onayı ile ilgili olumlu haber beklerken bütün hayalleri suya düşürdü. Şirket SEC’in kararını olumlu yönde değerlendirdi. Yapmaları gereken düzenlemeler olduğunu söyledi. Bitwise başka bir teklif sunmayı planlıyor. Bununla ilgili ise; 10 Ekim’de SEC, Bitwise’ın ETF teklifinin reddedilmesinin gerekçesini 112 sayfalık bir raporla anlattı. Raporda kısaca söylenmek istenen; kripto para dünyasın da ki “hileli ve manipülatif faaliyetlerin ” önünü almak için gereken önlemler almadığından bu aşamada bir Bitcoin ETF onayının mümkün olmadığı söyledi.

SEC Başkanı Jay Clayton ;  Daha önce bir Bitcoin ETF’sinin onay alabilmesi için özellikle çok yaygın  piyasa manipülasyonları konusundaki  tedirginliklerin giderilmesi konusunda kii gerekliliğin altını çizdi.  Bu karardan sonra yayımlanan basın bülteninde ; Bitwise, SEC’in geri bildirimini “ tebrik ettiğini ” bildiriyor. Bir de , şirket  ellerinden gelen en kısa sürede bu talebi yeniden gözden geçirmeyi planladığını söyledi.

 

Peki Merak Edilen Konuya Gelelim! 2019 Yılında Bitcoin ETF Olmayacak Mı?

Bitwise, rakip VanEck’in Eylül ayın da SEC’le olan ortak teklifini geri çekmesinin ardından bu sene Bitcoin ETF savaşında mücadele eden en son  asker gibiydi . Kripto para birimi avukatı Jake Chervinsky, görev süresi 2021 yılının  Haziran 5’ in de biten  Clayton’un , kesinlikle bu süre zarfında bir Bitcoin ETF’yi onaylamayacağınıbelirtiyor. Bir de  Chervinsky, bu şartlar altında başvurusu yapılacak yeni bir ETF’nin onaylanmasının “bir kaç yıl” süreceğini belirtiyor.

Şöyle ki ; önümüz de ki birkaç yıl boyunca Bitcoin EFT’ yi hiçbir şekilde onaylamayacak.  Kesin bir dil ile yapılan bu açıklamalardan sonra da Bitcoin kullanıcılarında ki “ Bitcoin EFT’yi onaylayacak mı ya da sonuç ne olacak?”  gibi akıllar da muallakta kalmış bu konu hakkında ki soru işaretleri açığa kavuştu ve net bir şekilde açıklamalar yapıldı.

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …