Home / Genel Siteler / Çin’ de Yaşanan Bitcoin Dalgalanmaları!

Çin’ de Yaşanan Bitcoin Dalgalanmaları!

Çin’ de Yaşanan Bitcoin Dalgalanmaları!

Bitcoin, Çin’ de yasaklanan Facebook, YouTube, Telegram ve diğer batılı teknoloji ürünlerinden oluşan liderleri takip ediyor.

Blockstream CEO’su Adam Back, Çin’ in Bitcoin üzerindeki baskılarını iki katına çıkardığı için şaşkın görünüyor. Emektar Kıbrıs, Facebook, Telgraf, Twitter, Google ve diğer büyük internet şirketlerinin komünist devlette yasaklandığını belirtiyor. Bu nedenle, Eylül 2016 yılın’ da yayınlanan yasak, Çin’ in yıkıcı potansiyelini kabul etmesinden bu yana en yüksek şifreleme para birimi Bitcoin için bir başarı ölçütü olabilir.

23 Ekim’ de Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, kripto para birimi işlemlerini doğrulamak için kullanılan teknoloji olan Blockchain’ i şahsen onayladı. Bu, Bitcoin’ i beş haneli bölgede geri iten büyük bir kripto para birimi fiyatını artırdı. Ancak, Çin’ in kriptoya asla ısınmadığını açıkça belirttikten sonra öfori hızla tükendi.  Çin Halk Bankası (PBOC), kendi kripto para biriminde çalışmasına rağmen, yatırımcıları kripto para birimi ticaretinde yer almamaları konusunda uyardı. PBOC, “ Sanal para birimlerinin düzenlenmesi, finansmanı ve ticareti birden fazla risk içermektedir. ” dedi.

Yasak,  Bitcoin için iyi bir şey olsa da, çoğu Çin’ in Bitcoin üzerinde büyük bir güç sağladığına inanıyor. Bitspark kurucusu Maxine Ryan, WSJ’ ye Bitcoin’ in fiyat hareketlerinin arkasındaki baskın güç olduğunu söyledi. “Çin gerçekten pazarın ana gösterge olarak kripto fiyatlarını hareket ettiren pazar olarak gördüğü şey. ” dedi.  En yüksek şifreleme para birimi Bitcoin yakın zamanda Çin pompasını silmiş ve 7.000 dolar seviyesinin altına düşerek daha da derin bir düşüş yaşamıştır.

Ancak şu an (25.11.2019- 18.20) itibari ile Bitcoin 7.222 dolar bandına ulaşmıştır.

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …