Home / Genel Siteler / Çin ‘Yerel Borsaları’ ve Bitcoin Fiyatı!

Çin ‘Yerel Borsaları’ ve Bitcoin Fiyatı!

 

Çin ‘Yerel Borsaları’ ve Bitcoin Fiyatı!

Çin’ de yasa dışı olarak çalışan Cryptocurrency borsaları, merkez bankasının ticaret yasağını sürdürmek için yeni adımlar atacağını açıkladıktan sonra yeni bir tehditle karşı karşıya. 21 Kasım tarihli bir açıklamada, Halk Bankası Çin Bankası (PBoC), Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimleri ticareti iddiasında bulunan varlıklara karşı harekete geçtiği konusunda uyardı.

PBoC: Borsalar Derhal Elden Çıkarılacak!

Hareket, Çin’in blok zincirleme teknolojisini kamuoyuna açıklamasını takiben alım satım faaliyetlerindeki artışa cevap olarak gerçekleştiğini belirtti. Yasa dışı ticaret taahhüdünü yerine getirme sözü veren PBoC, yetkisi altında keşfedilen bu tür faaliyetleri “elden çıkarma” sözünü verdi.

Günümüzde pek çok söylenti meşru kripto para birimi işletmelerinin Çin menşeli hurdaları ile ilgili baskılar konusunda oldukça fazla. Perşembe günü, dikkatin daha sonra reddedilen bir şey olan Binance ve Bithumb ofislerine yapılan polis baskınlarına yoğunlaştığı dikkat çekti.

Bitcoin Cuma günü sert bir kayaya çarpar gibi, neredeyse % 10′ luk bir düşüşle ve yaklaşık 7.000 dolar ‘a geriledi.

Bu arada, Shenzhen şehri, yine PBoC tarafından yönetilen benzer kripto para birimi alım satım işlemleriyle ilgili bir araştırma yaptı.  Binance CEO’ su Changpeng  Zhao da dahil olmak üzere yorumcular, sondanın odaklanmasının gerçekten kötü oyuncular olduğunu ve bunun sonuçta faydalı olacağını savundu. Ancak son açıklamada, PBoC resmi hükümetin blok zinciri lehine ancak kripto para birimine karşı her zamankinden daha net bir şekilde vurgu yaptı.

“Yatırımcılar blok zincirleme teknolojisini sanal para birimi ile karıştırmamaya dikkat etmeli” diyerek hükümet medya yayınları Halkın Günlük gazetesinde geçen ay geç saatlerde ortaya çıkan benzer uyarıları dile getirdi.

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …