Home / Kripto Paralar / Dogecoin (DOGE) Nedir? – Dogecoin Satın Al!

Dogecoin (DOGE) Nedir? – Dogecoin Satın Al!

Dogecoin (DOGE) nedir? Dogecoin satın al. Dogecoin alım, satım nasıl yapılır. Dogecoin kripto paranın coin’ler sıralamasında kaçıncı sırada olduğu. Dogecoin coin’ler arasında neden bu kadar önemli. Dogecoin sayısal olarak Dünya üzerinde kaç adet var ve ne kadarı kullanımda. Dogecoin Dijital sanal para hakkında bilmedikleriniz ve bilmeniz gereken her şeyi, diğer bakımdan Kripto Para hakkında merak ettiğiniz bütün konu başlıklarını sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Dogecoin (DOGE) Nedir? Dogecoin Hakkında!

Dogecin’in kurucusu ve yazılımcısı Billy Markus’tur. Dogecoin popüler para birimleri arasında kendini gösteren bir kripto para birimidir. Ayrıca ismi ve yazılımı ise 2013 yılında “şaka para birimi” olarak Dünya’ya tanıtılmıştır. Tarihi olarak pek fazla yeni sayılmasa da hemen hemen tüm coin yatırımcıları Dogecoin’i iyi tanımaktadır. Bitcoin’le Dogecoin’i karşılaştırdığımızda üretim bakımından Dogecoin çok seri bir şekilde üretimi yapılmakta. Bitcoin ise yapımı çok masraflı olduğundan çoğu madenci Bitcoin’in yapımının pahalı olduğunu belirtmekte hatta ve hatta yaptıkları işten zarar ettikleri ve yalnızca elektrik parasını ancak ödeyebildiklerini anlatarak Bitcoin madenciliğine son vermek zorunda kaldıklarını aktarmaktalar.

Dogecoin hakkında dahada derinlere girecek olursak. İlk çıkış şekli olarak “Dog” kelimesinden yani Türkçe anlamı “Köpek” olarak türemiştir.  Diğer bir bakımdan Dog kelimesi yanlış yazımdan dolayı türemiştir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi piyasaya ilk olarak şaka para birimi şeklinde çıkarılmıştır. Dogecoin zamanla çok hızlı bir şekilde kullanıcısını arttırarak bir sen içerisinde 2014 Ocak ayında 60 milyon dolarlık bir sermaye ile Dünyanın en gözde coin’leri arasına girmiştir. Geçtiğimiz yıl bu oran katlanarak 2017 yılında 308 milyon dolara yükselmiştir. Dogecoin’in çok hızlı bir şekilde yükselmesiyle kullanıcıların ve yatırımcıların da ilgi odağı haline gelmiştir.

Dogecoin’i Farklı Kılan Nedir?

 

Kripto para birimleri ile benzerlik bakımından düşünecek olursak, Dogecoin bir nevi Litecoin’in benzeridir. Zamanlama bakımından Scrypt kullanımı ile Proof of Work mantığı ile tıpkı Litecoin gibi çalışmakta. Ayrıca üretim bakımından her hangi bir sınır getirilmemiş olup sınırsız şekilde Dogecoin çıkarılmaktadır. Bu özelliğini ise Bitcoin’e benzer özellik olarak görülmektedir. Bunun dışında özellik ve teknolojik bakımından bakacak olursak, hızlı üretim sayesinde ucuza mal edilmekte. Ucuzluk demişken Dogecoin gençler arasında önceden esprili bir şekilde kullanılırken şu anda bütün coin’leri kullanan insanlar Dogecoin’i de rahatlıkla kullanabilmekte. Değeri düşük olmasından dolayı bu işe ilk başlayanların zorluk çekmeden kullanabileceği ve diğer bakımdan da deneme veya alıştırma coin’i olarak’ta düşünülmekte.

Dogecoin Satın Alma?

Dogecoin alım nasıl yapılır. Dogecoin alım, satım yaparken nelere dikkat etmeliyiz. Dogecoin alım, satım ve takas işlemlerinde hangi yol izlenmeli. Tüm kripto paralara ev sahipliği yapan en ünlü para borsaları nelerdir. Geçmişten günümüze Dogecoin periyodik alanda ki artış şekilleri ve birçok şeyi sitemizde bulmanız mümkündür.

 

Kripto para birimlerinin alım, satım ve takas gibi işlemlerinde en çok kullanılan web siteleri içerisinde Binance para borsası gelmektedir. bu tür para borsalarının tüm Dünya üzerindeki kripto para birimlerine ev sahipliği yaptığı gibi Dogecoin üzerinde de işlem yapma olanağı sunmaktadır. Ayrıca Dogecoin değer bakımında şu anda 39’uncu sırada kendi değer yerini korumakta.

Dogecoin piyasaya çıktığı günden bu yana değer bakımından bakıldığında iyi bir yerde olduğunu görüyoruz. Kullanıcı ve yatırımcı bakımından da tercih edilenler arasında. Sizlerde Binance’nin sitesine girerek coin alım satımı için  gezine bilirsiniz. Bunun için yukarıda bulunan satın al kutucuğuna tıklamanız yeterli olacaktır. Sistem sizi otomatik olarak Binance’nin sitesine yönlendirecektir. Binance güvencesi ile yapacağınız tüm işlemleri gönül rahatlığıyla güvenilir bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Dünya üzerinde çok sayıda para borsası bulunmasına rağmen kripto para alım, satım gibi işlemleri yapan sayılı para borsaları bulunmaktadır. Binance de Dünya üzerindeki bir çok coin’e ev sahipliği yapmakta.

About beditor

Check Also

ETHOS Coin Nedir? Ethos Satın Al!

ETHOS Coin nedir? ETHOS coin nasıl satın alınır? ETHOS satın alırken dikkat edilmesi gereken konular …