Home / Genel Siteler / Dünya Gündeminde Bitcoin!

Dünya Gündeminde Bitcoin!

 

Dünya Gündeminde Bitcoin!

Çin’de 2017’den bu yana Bitcoin ve Cryptocurrency takasları etkili bir şekilde yasaklandı; ancak bu, insanların ülkede kendi aralarında bitcoin ticareti yapmalarını engellemedi.

Son dönemdeki gerilemeye rağmen, bu yıl iki katından fazla olan Bitcoin fiyatı, Çin yasağının önündeki tüm kripto para birimi işlem hacminin % 90’ından fazlasını oluşturduğu düşünüldüğünde Çin ticaret piyasasına büyük ölçüde bağlı kalıyor.

Şimdi, dünyanın en büyük cryptocurrency borsası olan Bitcoin exchange devi Binance, Binance’in yeni bir dalga getireceğini umduğu yeni Çin eşler arası bitcoin ticaret platformu üzerinden Alipay ile Alibaba’nın sahip olduğu Çin ödeme platformu Alipay ile çarpıştı Bitcoin alıcıların.

Binance’in icra kurulu başkanı, yeni platformun Çin pazarına Bitcoin ticareti açabileceğini iddia etti. Bu ayın başlarında, Binance, Çin’de birebir bitcoin ve kripto alım satım platformunu başlattı. Binance genel müdürü Changpeng Zhao, genellikle CZ olarak biliniyor ve ülkede 1,4 milyar insanı kullanmaya başlıyordu.

Çin’deki platformun kullanıcıları Çin’in yunan para birimi ile Bitcoin, Ethereum ve sabit madeni para iadesi alabiliyorlar.

Ancak, açıklamanın hemen ardından, Alipay, CZ’nin önerisine geri döndü ve yeni platformda Bitcoin almak için kullanılabildi.

900 milyon kullanıcısı olan ödemeler şirketi, “Herhangi bir işlemin Bitcoin veya diğer sanal para birimleriyle ilişkili olduğu tespit edilirse, Alipay ilgili ödeme hizmetlerini derhal durdurur” dedi. Başka yerlerde, LocalBitcoins gibi diğer eşler arası Bitcoin ve cryptocurrency pazarları, 2017 yasağından bu yana Çinli Bitcoin alıcıları için popüler olmaya devam etti.

Binance, Çin bitcoin piyasasını açmaya yönelik ödül girişimi, kripto borsalarının işlem hacimlerinde keskin bir gerileme yaşadığı ve düşüşün “kasvetli” olarak nitelendirildiği bir durumda ortaya çıkıyor. Bitcoin fiyatı bu yılın başlarında yükseldi ancak tüccar ve yatırımcıların ilgisi azalırken durdu. CZ, ticaretin başlatılmasından bu yana ilk 24 saatte servis hacminin 1,5 milyon dolar olduğunu belirtti.

“Platform dışı fiyat transferleri dahil tüm işlemlerin manuel olarak yapılması göz önüne alındığında, bu oldukça büyük bir başarı. Bu aynı zamanda böyle bir ürüne olan güçlü talebi de gösteriyor.”

Binance, geçtiğimiz günlerde kümülatif kardaki 1 milyar dolarlık psikolojik markayı geçti, bugün üç ay boyunca Eylül ayına kadar 183.5 milyon dolar kâr elde ettiğini gösteren üçüncü çeyrek ticaret güncellemesinin yayınlanmasının ardından bugün bildirildiği bildirildi.

Malta merkezli Binance, ABD’de piyasaya sürülmesi ve marj ticareti ve Bitcoin vadeli işlemleri sunması için bu yıl küresel genişlemeyi hedefliyor.

Bu arada, Çin hükümetinin, ülkenin en büyük bankalarından bazıları, teknoloji şirketi Tencent ve Aliay’ın sahibi Alibaba gibi ortaklarıyla birlikte kendi Bitcoin rakiplerini geliştirdiği düşünülüyor.

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …