Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-DEVLET, AFET VE ACİL DURUM YÖNETİMİ BAŞKANLIĞI!

e-DEVLET, AFET VE ACİL DURUM YÖNETİMİ BAŞKANLIĞI!

Elektronik Belge Yönetim Sistemi Evrak Doğrulama!

e-Devlet sistemi üzerinden ” Elektronik Belge Yönetim Sistemi Evrak Doğrulama” işlemlerini yapabilirsiniz.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından yürütülmektedir. Bu Kurumun kuruluş amacı ise Afetlerin önlenmesi, oluşabilecek zararın en alt düzeye indirilmesi için kurulmuş bir kuruluştur. Yaşadığımız Ülkede sıkça karşılaştığımız doğal afetler, sel baskınları, çığ, heyelan ve yangın gibi faktörlerde hem can hemde zararı en alt düzeye ”Afet ve Acil” Durum ekibi çalışmaktadır.

Türkiye de hemen hemen her yıl büyük deprem paniği yaşanmaktadır. Bu durumda Türkiye de depremde yaşanan insan kaybı sıralamasında üçüncü sırada. Bu depremlerde ” Afet ve Acil Durum Başkanlığı ” olarak yapılan işlerin ne kadar incelik ve  titizlikle yapıldığını gözlemekteyiz.

Ülkemizdeki Büyük deprem ve can kaybının en çok görüldüğü ”Deprem” akıllarda kalan Ağustos 17 1999 Marmara da yaşanan depremdir. Bu deprem ” 7,4 büyüklüğünde olup yaklaşık 45 saniye” kadar sürmüştür. Yaşanmış en facia asrın felaketi olarak da bilinir. Bu depren sonucunda ise ”17,480 kişi hayatını kaybetti, 23,781 kişi yaralandı, 505 kişi de sakat kaldı, 42 bin 902 iş yeri hasar gördü, 285 bin 211 ev kullanılamaz hale geldi.” bu ve buna benzer olaylarda ise Afet ve Acil Durum Yönetiminin ne kadar faydalı olduğunu görmekteyiz.

eDevlet Kapısı Üzerinden Sunulan Hizmetler Bölümünde. Elektronik belge Yönetimi Sistemi Evrak Doğrulama işlemi yapılmaktadır. Bu sistem için öncelikle e-Devlet yani ”https://www.turkiye.gov.tr ” adresine T.C Kimlik no ile şifrenizle giriş yaparak ”Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı” bölümüne girerek işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Kurum Adı: Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Resmi Web Sayfası ” www.afad.gov.tr”, İrtibat telefon; +90 312 258 23 23, Adres; Üniversiteler Mahallesi, Dumlupınar bulvarı No: 159, Bilkent/Çankaya Ankara/ Türkiye.

About beditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …