Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-DEVLET, AHMET YESEVİ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİNE GİRİŞ!

e-DEVLET, AHMET YESEVİ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİNE GİRİŞ!

e-Devlet üzerinden, Ahmet Yesevi Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemine Giriş yapmak için, öncelik olarak e-Devlet kapısına giriş sağlamalısınız.

Ahmet Yesevi Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemine Nasıl  Giriş Yapabilirim?

Ahmet Ysevi Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemine giriş yapmak için öncelik olarak e-Devletin resmi sistemi olan ” https:/turkiye.gov.tr ” adresine giriş yapmalısınız. Sonrasında sizden istenilen bilgileri ( T.C Kimlik no ile PTT’den aldığınız e-Devlet giriş şifresi) doğru bir şekilde girmelisiniz herhangi birini yanlış girdiğiniz taktirde işleminiz onaylanmayacak ve girişiniz sağlanmayacaktır. Giriş yaptıktan sonra,  Ahnet Yesevi Üniversitesi bölümüne girebilirsiniz.

Ahmet Yesevi Üniversitesi Hakkında?

Tarihsel olarak, Türkistan Şehrini kalkındırmak amacıyla Asya’nın Tarihi İlim ve Kültür Merkezi olarak belirtilmiştir.

Üniversite, 1991 6-Haziran tarihinde Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbeyev kararıyla, Sovyetler birliğinin dağılması sonucundan biraz zaman geçmesiyle, Türkistan Devlet üniversiteleri olarak atılmıştır. Özerk statüye Sahip olan İlk Ortak Devlet Üniversitesidir. Bu Üniversite kullanılan dil Türkçe ve Kazakçadır.

Ahmet Yesevi Üniversitesinin resmi sitesi ” www.ayu.edu.tr ”’dir. Site içerisinde Üniversite hakkında bir çok bilgiye ulaşmanız mümkündür. Siteye girişte Mütevelli Heyet bölümünde, Başkan, üyeler organizasyon Şeması, Eski Başkanlar, Türkiye Tarafı, Kazakistan Tarafı, Rektör, Rektör vekili. Bir alt bölüme indiğinizde, Üniversitenin Tarihçe, Sayılarla AYÜ, Mevzuatlar, Tüzük, Yönetmelikler, Kurum içi web. Diğer bir alt bölüme girdiğinizde ise, Fakülteler, Enstitüler, Uzaktan Eğitim Programları, Meslek Yüksek Okulu, Akademik Takvim, Bilimsel Yayınlar, bir alt butonda ise öğrenci hakkında öğrenci işleri bulunmakta burada ise, Örgün Eğitim, Uzaktan Eğitim (TÜRTEP) , Mevlana Koordinatörlüğü, Aday Öğrenci. Gene bir alt butona indiğinizde Tanıtım butonunu göreceksiniz burada ise, Mutimedya, Yerleşke ve yayınlarımız bölümü vardır. Bir diğer bölüm ise Ahmet Yesevi Hakkında bilgi alabilirsiniz ve ” Ahmet Yesevi Türbesi Canlı” bölümüne girebilirsiniz.

İletişim Bilgileri!

Adres: Taşkent Caddesi Şehit H. Temel Kuğuoğlu Sokak No: 30 ANKARA/ 06490 Türkiye 

Telefon: +90 312 216 06 00

Fax: +90 312 113 34 29

E-posta: [email protected]

Mütevelli Heyet Başkanlığı /Ankara

About beditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …