Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Ferdi Kaza Poliçe Sorgulama Ekranı!

e-Devlet Ferdi Kaza Poliçe Sorgulama Ekranı!

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi, “Ferdi Kaza Poliçe Sorgulama” işlemlerinizi,  e-Devlet Kapısı üzerinden www.girisyap.com aracılığıylawww.turkiye.gov.tr adresine giriş yaparak gerekli işlemlerinizi online olarak yapabilirsiniz. Ferdi Kaza Poliçe Sorgulama işlemlerini şu şekilde sıralayalım.

e-Devlet’te Ferdi Kaza Poliçe Nedir?

Ferdi Kaza Poliçe, Her hangi kişinin başına gelebilecek olaylardan dolayı, uğradıkları bedensel zararı teminat altına alır. Yapılan kazanın sonucunda, ölüm yada sürekli olarak sakat kalma ve tedavi masrafları ile gündelik tazminat teminatları tek bir poliçeyle temin edilmesidir.

e-Devlet Üzerinden, Ferdi Kaza Poliçe Sorgulama Ekranına Giriş?

e-Devlet kapısının bizlere sunduğu sistem sayesinde, artık işlemlerimizi zaman kaybı yaşamaksızın, hızlı ve güvenilir bir şekilde yapmamızın yolunu açar. e-Devlet Kapısı üzerinden yüzlerce Kuruma ait Binlerce dosya ya girmemiz mümkündür. Bunun için yapmamız gereken ilk işlem e-Devlet hizmet kapısına girişimizi sağlamamız. e-Devlet Kapısına giriş yapmak için kısayol hizmet sitesi olan “www.turkiye.com.tr” adresine giriş yapmamız gerekir. Bu kısımda bizden T.C Kimlik Numara ve e-Devlet Şifresi istenmektedir. İstenilen bilgileri doğru bir şekilde giriniz aksi halde girişiniz sağlanmaz.

Not: (e-Devlet Şifresini unuttuysanız, “Şifremi Unuttum” bölümünden şifreyi alabilirsiniz. Şifreniz yok ise size en yakın PTT Şubesinden almanız mümkündür.)

e-Devlet hizmet kapısına girişinizi sağladıktan sonra, Yukarıda bulunan arama motoru bölümüne, “Ferdi Kaza Poliçe Sorgulama” yazın ve çıkan linke tıklayın. Açılan sayfada Ferdi Kaza Poliçeniz varsa gözükmektedir. Yok ise Poliçeniz bulunmamaktadır yazısını göreceksiniz. Bunun yanı sıra Önerilen Hizmetler bölümünden Kasko Poliçe ve Hasar Bilgileri Sorgulama, Poliçe Sorgulama, Yeşil Kart Poliçe Sorgulama, Sağlık Sigortası Genel Poliçe Sorgulama(SAGMER) Tehlikeli Madde ve Tüp gaz Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası gibi linklere tıklayarak sorgulama yapabilirsiniz.

About beditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …