Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / E-Devlet Giriş Yap – E Devlet Giriş Sorunları Giriş Adresi

E-Devlet Giriş Yap – E Devlet Giriş Sorunları Giriş Adresi

E devlet Giriş Yap – E devlet açılmıyor Giremiyorum, Bağlantı sorunu ve E devlet Giriş sorunu, E devlet Bağlantı sıfırlandı sorunları ile karşılaşan kullanıcılarımız için giriş adresi vermekteyiz. E devlet kapısı giriş yapmak isterseniz aşağıdaki alana tıklayınız.

E DEVLET GİRİŞ YAP

e-Devlet kapısı 2006 Yılının 4’cü ayının 20’sin de Resmi Gazetede Yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. e-Devlet 2006-10316 sayılı karar ile Başbakanlık adına açılıp sonra da Ulaştırma Bakanlığının yetkisine verilmiştir. Başbakanlığın Genelgesi Gereği ile Kamu hizmetlerinde kolaylığı sağlamak amacıyla, vatandaşın sıra beklemeksizin işlerini elektronik ortamda rahat ve hızlı bir biçimde yapılmasının önünü açmıştır.

e-Devlet sistemine giriş yaparken öncelikle http://giris.turkiye.gov.tr  adresine giriş yapmanız gerekmektedir. Buradan açılan sayfada giriş yapmanız için sizden istenilen gerekli bilgileri doğru bir biçimde girmelisiniz. Sizden giriş için T.C Kimlik No ve e-Devlet Şifresi istenecektir. Eğer bunlardan herhangi birini bilmiyorsanız yada e-Devlet şifresi almamışsanız giriş yapmanız sağlanmayacaktır. e-Devlet şifresi olmayan vatandaşlar e-Devlet şifresini almak için en yakın her hangi bir posta haneden almaları mümkündür. Şifre işlemlerini ve T.C numaranızı doğru kodlama yaptıktan sonra sisteme girişin sağlanacaktır.

e-Devlet Sisteminde Hangi Kolaylıklar Var?

Öncelikle yapılan girişten sonra açılan sayfada da göreceğiniz gibi size yardımcı olacak bir sürü sistemler var. Bunlar?

Adalet Bakanlığı!

 • Adalet bakanlığı sizin hakkınızda bulunan herhangi bir ”Mahkeme Dava Dosyası” varsa buradan giriş sağlayarak yapabilirsiniz.
 • Adli Sicil Kaydınızı gene buradan sorgulama yapabilirsiniz. Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü tarafından Adli Sicil ve Arşiv kayıtlarınız var mı? yok mu? gene buradan ulaşabilirsiniz.
 • Bar-kod numarası ile e-Devlet üzerinden oluşumu sağlanan tüm bar kodlu belge işlemlerini bu sistem üzerinden doğrulayabilirsiniz.
 • Adli Yargı Hakim veya Savcı Adaylığı Mülakat Başvurusunu gene bu sistem üzerinden yapabilirsiniz.

Eğitim ve Burs Hakkında!

Bu sistemde bulunan Ahmet Yesevi Üniversitesi! Transkript Sorgulama Yapabilir ve Transkript Doğrulama yapmanız mümkündür.

Anadolu Üniversitesi, Bu alanda ise Öğrenci Kayıt Bilgilerinizi Sorgulayabilir ve Girdiğiniz sınav sonuçları Notunu Sorgulayabilirsiniz.

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanlı! Bu alanda Lisans Burs Başvurusu ve Sonuç Takibi yapabilir, Yüksek Lisans Burs Başvuru ve Sonucunu bu sistem üzerinden takip etmeniz mümkündür. Aynı çerçeve içerisinde Doktora Burs Başvurusu ve yaptığınız Başvurunun Sonucunu takip edebilirsiniz.

Avrupa Birliği (AB) Başkanlığı 1. Hizmet!

Avrupa Birliği Bakanlığı Terminoloji Veri Tabanı (TERMAB) İngilizce ve Türkçeden İngilizceye http://termab.ab.gov.tr adresinden sorgulama yapabilirsiniz. İçerisinde faklı çeşitlerde sorgulama türü de mevcuttur.

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı!

Turna Proje Başvuru Takip Sistemi yazan Bölüme girerek buradan bilgilerinizi güncelleme imkanı verilmiştir.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi!

Bu bölümden Elektronik Belge Yönetim Sistemi Evrak Doğrulama yapmak mümkündür. Bu sistem üzerinden Elektronik Belge Yönetimi (EBYS) ile size ait oluşturulan evrakları doğrulayabilirsiniz.

Gençlik ve Spor Bakanlığı 9 Hizmet!

Bu alan bayağı geniş kapsam da yer ayırtılmış içerinde bulunan Burs/Öğrenim Kredisi İşlemeleri Bölümünden yapabileceğiniz işlemler şu şekilde sıralanmıştır.

 • Kredi- Burs Nakil Başvurusu: Bu alandan sizin şahsınıza ait burs – kredi için nakil başvurusu yapabilir ve durumunuzu online takip edebilirsiniz.
 • Kredi- Burs İptal Başvurusu: Buradaki hizmetten yararlanabilmeniz için bilgilerinizin doğru olması gerekiyor.
 • Öğrenim- Katkı Kredisi ve Burs Sorgulama: Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumun’dan aldığınız öğrenim kredisi, katkı kredisi bu bölümde yer alıp burs bilgilerinize ulaşabilirsiniz.
 • Kredi Geri Ödeme Erteleme Başvurusu: Bu bölümden yararlana bilmezin için bilgilerin kayıtlı ve doğru bir şekilde olamsı gerekmektedir.
 • Öğrenim- Katkı Kredisi Geri Ödeme Sorgulama: Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü ile işbirliği buradan e-Devlet kapısı altyapısı üzerinden sunum sağlamaktadır.

Yurt İşlemleri için Gerekli Başvuru İşlemleri için Ayrılan Bölüm

Yurt Başvurusu, Yurt Kayıt için İşlemleri buradan yapabilirsiniz. Ücretsiz Yurt İnternet Öğrenci Taahhüt İşlemlerini ve Ücretsiz Yurt İnterneti Personel Taahhüt İşlemlerini yapabilirsiniz.

Kültür Ve Turizm Bakanlığı!

Ülkemizde Kültür ve Turizmin önemi çok büyük ölçüde. Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü Hizmetlerinin dallarında ise Halk Kütüphaneleri İletişim Bilgileri, Halk Kütüphanelerinde Katalog Tarama, Halh Kütüphanelerinde Ödünç Alınan, İade edilen Materyalleri sorgulama, halk Kütüphanelerine Ön Kayıt- Bilgi Güncelleme, Milli Kütüphane Üyelik Başvuru gibi konuları içeriyor daha detaylı bir şekilde incelemek isteyen üyeler belirledikleri yazının üzerine tıklayarak girip görebilirler.

Milli Eğitim Bakanlığı (17 Hizmet)!

Bu hizmeti barındıran iki dal bulunmaktadır. Açık Öğretim Ortaokulu ve Açık Öğretim Liseleri Bu dalların içerisinde şu konular mevcuttur.

Açık Öğretim Ortaokulu!

 • Açık Öğretim Ortaokulu Öğrenci Durum Belgesi Sorgulama
 • Açık Öğretim Ortaokulu Öğrenci Durum Belgesi Doğrulama
 • Açık Öğretim Ortaokulu Tamamlama Belgesi Sorgulama
 • Açık Öğretim Ortaokulu Tamamlama Belgesi Doğrulama

Açık Öğretim Ortaokuluna Göre Açık Öğretim Liselerine Daha çok yer verilmiştir. Burada ise insanlar işlerini daha hızlı ve daha rahat yapama özelliğine yer verilmiştir.

Açık Öğretim Liseleri!

 • Açık Öğretim Liseleri Öğrenci Durum Belgesi Sorgulama
 • Açık Öğretim Liseleri Öğrenci Durum Belgesi Doğrulama
 • Açık Öğretim Liseleri Mezuniyet Belgesi Doğrulama
 • Açık Öğretim Liseleri Mezuniyet Belgesi Sorgulama
 • Açık Öğretim Liseleri Hizmete Özel Öğrenci Durumu Belgesi Sorgulama (Ek-C2)
 • Açık Öğretim Liseleri Hizmete Özel Öğrenci Durum Belgesi Doğrulama (Ek-C2)
 • Lise Mezuniyet Belgesi Sorgulama
 • Lise Mezuniyet Belgesi Doğrulama
 • Yaygın Eğitim Sertifika Bilgileri Sorgulama
 • (MEB) Milli Eğitim Bakanlığı Öğrenci Nakil İşlemleri
 • (MEB) Milli Eğitim Bakanlığı Sınav Sonuç Sorgulama
 • (MEB) Milli Eğitim Bakanlığı Öğrenci Bilgi Sistemi
 • (MEB) Milli Eğitim Bakanlığı Sınav Yeri Sorulama Yapılabiliyor.

Sayfayı biraz daha aşagı doğru indirdiğiniz zaman Türkiye Atom Enerjisi Kurum Başkanlığı Sisteminde Eğitim Sertifika Bilgileri Sorgulama yapmak mümkündür.

Türkiye İş Kurumu ile Kurs ve Programla ilanlarına ön başvurusu yapabilme imkanına sahipsiniz. Bunun için sisteme giriş yapmış olmanız lazım.

Bir çok işleri halletmenin kolaylığını sağlayan e-Devlet Resmi sitesi olan http://giris.turkiye.gov.tr ile Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Başkanlığı için bir bölüm açılmış olup buradan Sözleşme İşlemleri ve Dönem Onaylama hakkında bilgi alabilirsiniz.

Mesleki Yeterlilik İşlemleri hakkında: Sınav Bilgileri Sorgulama, Meslek Kursları Sorgulama, Eğitim Tamamlama Belgesi Yani Sertifika Sorgulama, Mesleki Yeterlilik Sınav Başvurusu ve Güncelleme, Sınav Başvuru Sorgulayabilme, Sınav Giriş Belgesi Sorgulama ve Sınav Sonuç Sorgulama Yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı (TMGD) ile bazı işlemleri yapabilirsiniz Bunlar? Tehlikeli Madde Güvenlik Sınavı Başvuru-Güncelle, Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Sınav Başvuru Ücretlerini sorgulayabilme, Türkiye Madde Güvenlik Danışmanı Sınavının Sonuçlarını Sorgulama, Türkiye Madde Güvenlik Danışmanı Eğitim Kurumları Sorgulama, Türkiye Madde Güvenlik Danışmanı Sertifika ve Eğitim Tamamlama Belgesini Sorgulayabilme, Türkiye Madde Güvenlik Danışmanı Sınav İçin Giriş Sınav Giriş Belgesi sorgulayabilirsiniz.

Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluğu Başkanlığı 2 Hizmet ile Burs Durum Belgesi hem Sorgulama hemde doğrulama yapabilirsiniz.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının Üniversite, Yükseköğretim için sunduğu olanaklar, Üniversite E-Kayıt, Üniversite E- Kayıt Belge doğrulama, Denklik Başvurusu Sorulama, Öğrenci Belgesi Doğrulama ve Sorgulama, Yükseköğretim’den Mezun olanlar için Mezun Belgesi Sorgulama ve Doğrulama kısmı bulunmakta.

Son zamanların Dünya harikası olan İnternet ve Bilgisayar sayesinde şu anda Teknolojinin en son harikası diyebiliriz. Bu sistemde gün geçtikçe faklılık ve yenilikler hızını kesmeden devam ediyor sizde e-Devlet’in ” Türkiye.gov.tr” adresini ziyaret edip birçok işi sıra beklemeden, paranızı boşa harcamadan ve zamanınızdan kazanarak yapmanız mümkün. Şu anda e-Devlet kapısının çoğu kuruma yüzlerce hizmet sunduğunu ve bu hizmetten faydalanmanın yolununda e-Devlet kapısından geçtiğini az çok hepimiz biliyoruz.

İçerisinde yapabileceğiniz bir çok işlem sistemi bulunmaktadır bunlardan bazıları şunlar: İş ve Kariyer, Sosyal Güvenlik ve Sigorta, Sosyal Güvenlik ve Sigortanız hakkında bilgi alabileceğiniz en güvenli sitedir, Trafik ve Ulaşım Hakkında bilgi edinip Emniyet Genel Müdürlüğünün sürücü ceza bilgileri, araç plakaya yazılan ceza, aracın çekildiği otopark gibi birçok bilginize ulaşabilirsiniz. Çevre, Tarım Ve Hayvancılık, Vergi, Harç ve Cezalar, Devlet ve Mevzuatlar, Güvenlik, Sağlık, Telekomünikasyon gibi birçok hizmeti sunmaktadır. Merak ettiğiniz vede merak ettiklerinize çare bulabileceğiniz adres, e-Devlet yani ( http://giris.turkiye.gov.tr)’dir.

 Bu hizmet sistemi Devlet tarafından Vatandaşlara tek noktada kolay erişim sağlamak amacı ile kurulmuştur.

About beditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …